یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷

پیام سیدمحمد خاتمى به سومین کنگره سراسری حزب اتحاد ملت ایران

منتشر شده در: .

سیدمحمد خاتمى رئیس جمهور سابق کشورمان به سومین کنگره سراسری حزب اتحاد ملت ایران اسلامى پیام داد.

به گزارش سحام  در بخش هایی از این پیام آمده است:

📌این انسان باید جانشین خدا در زمین باشد و جانشین خداوند آن است که صفات الهى را در خود بپروراند و به اخلاق الهى متخلق شود. و اخلاق عبارت است از منش زیبا و رفتار نیکو که باید توسط خود آدمى انتخاب شود و انتخاب جز در سایه آزادى میسر نیست و اصلا معنى ندارد و افزون بر این اگر آدمى مسئول است -که هست- مسئولیت نیز ملازم با آزادى است.

📌انسان آگاه و آزاد محکوم به زندگى در این جهان و با دیگران است و لاجرم نیازمند سازمان و سامانى تنظیم کننده زندگى جمعى است و نظام شایسته انسان و انسانیت و مطلوب پروردگار انسان نظامى است که بر مدار «قسط» و «داد» مى چرخد و این قست و داد را باز خود انسان باید با آگاهى و اراده آزاد خود برقرار و از آن پاسدارى کند و پیامبران الهى و در رأس آنان اشرف کائنات و انسان کامل، حضرت ختمى مرتبت برانگیخته شده اند تا راه رسم انسانى و عادلانه و نیکو زیستن را به او بنمایند و پیشاپیش آدمیان آن راه را بپیمایند.

📌احزاب و تشکل‌ها با وجود اختلاف‌هایی که دارند از آن‌جا که همگی سربلندی میهن و سرافرازی ملت و کامیابی انقلاب را مد نظر دارند، با هم گفت‌و‌گو و تعامل کنند و اصل تفاهم و تعامل را به جای تعارض و خدای ناخواسته ستیز بنشانند و حکومت نیز باید زمینه ساز چنین فضایی باشد.

📌سومین گردهم‌آیی سراسری حزب محترم «اتحاد ملت ایران اسلامی» را گرامی می‌داریم و برای همه اعضای محترم و گردانندگان آن در جهت دفاع از آرمان‌های انقلاب و پافشاری بر حق و حرمت و آزادی و برخورداری مردم و پیشرفت کشور و استقلال آن و مبارزه با آسیب‌های گوناگونی که چهره جامعه را مکدر و بنیان نظام را لرزان می‌کند و تلاش برای کاهش و انشاالله برافتادن فقر و فساد و تبعیض و هشیاری در برابر خطرات و تهدیداتی که از بیرون و درون متوجه جامعه و کشور و انقلاب است از خداوند منان طلب توفیق و کامروایی می‌کنیم.