دوشنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۷

دانشجویان با ارسال پیامک نگرانی خود در مورد انتخاب وزیر علوم را اعلام کردند

منتشر شده در: .

روز گذشته بخشی از فعالین دانشجویی در اقدامی هماهنگ از ساعت ۱۸ الی ۲۱ به نمایندگان مجلس و بعضی اعضای دولت پیامک زدند و به طرح مطالبات خود درباره وزارت علوم و اعلام نگرانی نسبت به گزینه‌های مطرح شده در روزهای گذشته تاکید کردند و بار دیگر معرفی گزینه‌ای در راستای راه و رویه‌ی فرجی دانا را از دکتر روحانی درخواست کردند.

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، پیش‌تر بخشی از فعالین دانشجویی در پی گمانه زنی‌ها و گزینه‌های مطرح شده برای وزارت علوم، مطالبات خود را در فضای مجازی مطرح کرده بودند.

در روزهای گذشته با ارسال نامه به رییس جمهور به همراه ۸۰۰۰ امضا توسط فعالین دانشجویی، بخشی از مطالبات دانشجویان به گوش رییس جمهور رسیده است، همچنین در هفته‌ی گذشته با توییت‌های دانشجویی در فضای مجازی و ایجاد کمپین «نجات دانشگاه» و هشتگ‌هایی نظیر، #وزیردانشگاه و #وزیرفرمایشی، دغدغه‌های خود را درباره‌ی گزینه‌های وزارت علوم مطرح کرده بودند.

در همین راستا پیامک‌های ارسال شده توسط دانشجویان به نمایندگان مجلس و اعضای دولت نیز حاوی مطالبات آنها از دکتر روحانی درباره‌ی گزینه‌ی وزارت علوم بود. محتوای پیام‌های ارسالی بیش‌تر درباره‌ی شاخص‌ها و معیارهای مدنظر دانشجویان درباره‌ی وزیر علوم است که با #راه_فرجی_دانا نسبت به ادامه‌ی روش و رویه‌ی فرجی دانا در معرفی وزیر علوم تاکید داشتند. همچنین درباره‌ی آنچه «فضای منفعل حاکم بر دانشگاه» خوانده شده ابراز نگرانی کرده و به طرح دغدغه‌های خود از وزارت علوم در چهار سال آینده پرداختند.

در واکنش به پیامک‌های ارسال شده توسط دانشجویان، اسحاق جهانگیری، غلامرضا ظریفیان، جعفر میلی منفرد، محمد باسط درازهی، قاسم میرزایی نیکو، جعفر زاده ایمن آبادی، فرید موسوی، مصطفی معین، احمد مازنی، رحیمی، دامادی، پروانه سلحشوری، پروانه مافی، سیده حمیده زرآبادی و فاطمه سعیدی پاسخ داده‌اند.