جمعه, ۴ خرداد , ۱۳۹۷

کتاب مجموعه نامه های مهدی کروبی منتشر شد

منتشر شده در: .

کتاب نامه ها، شامل مجموعه نامه های محرمانه و سرگشاده مهدی کروبی منتشر شد.

به گزارش سحام، این مجموعه کارنامه نامه نگاری سیاسی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی و رهبر محصور جنبش سبز، مابین بهمن ۱۳۶۷ تا فروردین ۱۳۹۶ را شامل می شود.

آقای کروبی مقدمه ای را برای این کتاب از حصر نوشته که در کتاب به چاپ رسیده است.

در توضیح پشت جلد این کتاب آمده است:

“حکایت نامه‌نگاری‌های مهدی کروبی، این دانش ‌آموخته‌ی حوزه و دانشگاه در سه دهه گذشته حکایتی‌ست طولانی. او در کنار رایزنی و گفت‌وگو با مقامات ارشد نظام، نهضت نامه‌نگاری راه می‌اندازد. کروبی برای اصلاح ساختار نظام مطابق آرمان‌های انقلاب ۱۳۵۷، علاوه بر تعامل و رایزنی، استقامت و ایستادگی را در مقابل اصحاب قدرت امری لازم و ضروری می‌داند. او در آستانه انتخابات ۱۳۸۸ بار دیگر از عزم‌اَش در پیگیری حقوق شهروندان و لزوم اصلاح قواعد حکمرانی سخن به میان آورد: “با اتّهامات واهی از قبیل اتصاف به صهیونیسم از پیگیری حقوق شهروندان و اصلاح قواعد حکمرانی منصرف نمی‌شوم: بدانید این اهداف نه انتخاباتی که ذاتی من در زندگی است و شهادت می‌دهم که هیچ حرفی را نمی‌زنم مگر آنکه بدان از عمق جان باور داشته باشم و هیچ تصمیمی را نمی‌گیرم مگر آنکه مشورت کرده باشم.” (۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۸)

و سرانجام او در پرتو تجربه ۵۵ ساله خود در مبارزه با رژیم پهلوی، مسئولیت‌های کلیدی در نظام جمهوری اسلامی و سپس تحمّل حصر و حبس خانگی (از بهمن ۱۳۸۹ تا به امروز) در مقدّمه‌ی این کتاب می‌نویسد:  “… شرط اول برای اصلاح، پذیرش مسئولیت رفتارهاست. … من نیز با قبول مسئولیتم در جهت اصلاح نظام مطابق آرمان‌های انقلاب و حقوق ملّت مندرج در فصل سوم قانون اساسی تلاش کرده و می‌کنم. … از افراط و تفریط پرهیز کردم و آنچه را که مصلحت مردم و کشور می‌دانسته و می‌دانم بدون در نظر گرفتن وابستگی‌های حزبی و جناحی بیان کرده و می‌کنم. طبیعی و قطعی است که تقصیر و قصور فراوان داشته‌ام و دارم که از محضر عموم مردم معذرت و از خداوند منّان طلب عفو و بخشش دارم.  … من برای تحققّ شعارها و وعدهای داده شده در انقلاب اسلامی مسیر رایزنی، گفت‌وگو و مقاومت را برگزیدم. قضاوت در باب توفیق و یا عدم توفیق این روش، رایزنی، تعامل و گفت‌وگو و در صورت نیاز استقامت و پایداری بر عهده مردم و صاحبان قلم و اندیشه است. اگر با مطالعه و بررسی شرایط کشور و منطقه مصلحت را در این روش می‌بینید پس در بسط چنین تفکّری بکوشید و اگر آن‌را قبول ندارید و بی‌نتیجه می‌دانید پس به نقد آن بپردازید.”

علاقه مندان و محققان می توانند از طرق زیر برای تهیه این کتاب یا محتوای آن اقدام کنند:

داخل ایران:
 دانلود نسخه الکترونیکی از سایت گوگل با واریز مبلغ ۱۵ هزار تومان یا بیشتر به یکی از موسسات خیریه از جمله محک و یا موسسات حامی کودکان کار و ارسال رسید واریز وجه به ایمیل : Ketab@hands.media

خارج از ایران:
خرید از طریق سایت آمازونتهیه کتاب از کتابفروشی های معتبر در خارج از ایران تهیه کتاب از نشانی اینترنتی: www.hands.media