جمعه, ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۷

آنها که در فتنه ۸۸ بودند نباید راهی در حکومت داشته باشند

منتشر شده در: .

خطیب نماز جمعه این هفته تهران  در سخنانی علیه جنبش سبز اظهار  کرد: آنها که در فتنه ۸۸ بودند نباید راهی در حکومت داشته باشند چون امتحان خود را پس داده‌اند و معلوم است که چطور عناصری هستند.

به گزارش ایسنا، محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران  رسیدگی به محرومان و گرسنگان، دوری از خودبینی و خودپسندی در مسئول، انتخاب کارگزاران مناسب و با مشورت و بدون در نظر گرفتن میل شخصی، داشتن مأمور سری برای مسئول و… را  از توصیه‌های حضرت علی (ع) دانست.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه اظهار کرد: طبق توصیه حضرت باید انسان‌های پاک و متدینرا برای جلسات خصوصی انتخاب کرد و در امور با آنها مشورت شود و بنده اشاره می‌کنم به طور مثال آنها که در فتنه ۸۸ بودند نباید راهی در حکومت داشته باشند چون امتحان خود را پس داده‌اند و معلوم است که چطور عناصری هستند.

موحدی کرمانی به توصیه‌های دیگری از حضرت امیرالمومنین اشاره کرد و افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری، آمریکا دشمن ماست،‌ گول دشمن را نخورید، خوشبین نباشید و مبادا به آمریکا اعتماد کنید.

وی افزود: مادامی که ما به جمهوری اسلامی متمسک هستیم و حامی آن هستیم و مادامی که متمسک به قرآن و اهل بیت هستیم انتظار نداشته باشید که آمریکا بیاید و به ما تبسمی نشان دهد، اگر هم نشان داد دروغ می‌گوید و می‌خواهد گول بزند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: امیدتان را از آمریکا قطع کنید، دل به مردمتان دهید، از نیروهای جوان استفاده کنید، از امکانات استفاده کنید، اقتصاد را بالا ببرید و اقتصاد مقاومتی شود و با همین مقابل دشمن بایستید. این اصل مطلب است. مقام معظم رهبری همچنین فرمودند که منافع ما آن زمان منافع ملی است که با هویت ملی ما تصادم نداشته باشد.