پنج شنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۸

حمله هماهنگ ائمه جمعه به طرح آشتی ملی

منتشر شده در: .

به دنبال صحبت های تند آقای خامنه ای علیه مردم معترض در حوادث ۸۸ امروز ائمه جمعه در راستای تکرار مواضع رهبری بر طرح آشتی ملی تاختند و روضه آنچه خود آن را “فتنه” می خوانند را بر زبان راندند. به گزارش سحام نیوز در این میان علم الهدی که افسار زبانش را در اختیار ندارد گفت: آقایی که عمله فتنه ۸۸ بوده می‌گوید آشتی ملی، یعنی چی آشتی ملی؟ مگر ملت باهم قهرند؟ راهپیمایی ۲۲ بهمن را ندیدید؟

او همچنین تصریح کرد: جریانی که پیروز انتخابات را نپذیرفت و به دنبال این بود که با سفارش اوباما و انگلیس و رسانه‌ها مردم را به خیابان بیاورند تا غربی‌ها بیایند برای انتخابات ما تکلیف تعیین کنند، مردم با این‌ها قهر کردند و از این‌ها متنفر شدند و در راهپیمایی ۹ دی انزجار خود را اعلام کردند.
وی افزود: مردم و رهبری ۸ ماه صبوری کردند ولی دیدند روزبه‌روز جنگ این‌ها با نظام و انقلاب بیشتر می‌شود، این‌ها عددی نیستند که مردم با این‌ها آشتی کنند، به فرموده مقام معظم رهبری این‌ها قطره‌ای در دریای ملت هستند.

صدیقی خطیب جمعه تهران نیز با اشاره این موضوع مدعی شد: همدلی معنوی و انقلابی مردم نشان داد که حرف بعضی‌ها که باز هم گویا می‌خواهند اعلام موجودیت کنند که در فتنه هم سهم داشتند و زیان‌های غیرقابل جبران در فتنه ۸۸ به این مردم وارد کردند، انگار باز زبان‌شان دراز شده است و می‌گویند آشتی ملی!
وی افزود: با حضور فراگیر ملی انواع مختلف مردم در یک حضور حماسی، چه کسی می‌خواهد با چه کسی آشتی کند؟ چه کسی با چه کسی قهر بوده؟ اینها یک امت‌ هستند، یک امام دارند و آنانی که با امامت و مردم نساختند و فتنه کردند و بسیجی را برهنه و کتک زدند به حضرت سیدالشهدا جسارت کردند، اصل نظام را قبول نداشتند و شعار نه غزه و نه لبنان سر دادند و انواع هتاکی‌ها را به مقدسات و شعائر اسلام و انقلاب کردند حال آنها آمده‌اند و می‌گویند آشتی ملی! مردم با شما هرگز آشتی نخواهند کرد.
صدیقی در بخش دیگری از سخنانش به حق مردم بحرین در مقابل حاکم خودکامه و مادام العمر آن سرزمین اشاره کرد و گفت: مردم بحرین ششمین سال انقلاب خود را می‌گذرانند. این همه سرکوب، شکنجه و شهید توسط حکومت وابسته بوجود آمده است. مردم بحرین محکم‌تر و آتشین‌تر از سال‌های قبل به صحنه آمدند.
صدیقی اما نگفت که خواست مردم ایران و بحرین در دو جنبش یکی ست و خودکامکان در تهران و منامه حقوق دو مشروع دو ملت را برنتافتند.

او در پایان به حکومت آل خلیفه توصیه ای مناسب کرد که مصداق آن در ایران بیش از بحرین است: راه شاه را نرو ، شاه هم امام را به ترکیه تبعید کرد، بوی آن می‌آید که شما هم می‌خواهید همان راه را ادامه دهید. روزهای آخر شما است به مردم خودتان احترام بگذارید. مردم بحرین یک رای می‌خواهند، استقلال می خواهند، استبداد را نمی‌پذیرند و اینها قطعا پیروز هستند و شما با این ظلم‌هایتان هم در پیشگاه خدا مغضوب‌ هستید و هم شکست در انتظار شما است و نابودی شما نزدیک است.

_ _

منبع: خبرگزاری های داخلی