سه شنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۸

خطیب جمعه تهران:چه کسی با چه کسی قهر بوده که آشتی کند؟

منتشر شده در: .
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تکرار  مواضع رهبر جمهوری اسلامی  گفت: کسانی که اصل نظام را قبول نداشتند حالا آمده اند و می گویند که بیایید آشتی ملی کنیم، مردم هرگز با شما آشتی نخواهند کرد.
 صدیقی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران ضمن بیان این مطلب گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با یک انسجام ملی، همدلی معنوی و انقلابی نشان دادند که حرف بعضی ها که باز هم گویا می خواهند اعلام موجودیت کنند، در فتنه سهم داشتند و زیان های غیر قابل جبرانی در فتنه ۸۸ به این مردم وارد کردند اشتباه است و حالا باز زبانشان دراز شده و می گویند آشتی ملی.
مهمترین بخش های سخنان امروز خطیب جمعه تهران را به نقل از فرارو  در زیر مشاهده می‌کنید:
  • حضور فراگیر مملکتی و ملی انواع مختلف مردم بخصوص جوان ها و نوجوان ها که  امام خمینی(ره) را ندیده اند جبهه را درک نکرده اند وسال ۵۷ – ۵۶ نبودند، امروز در یک حضور حماسی و عاشقانه در هوای سرد آمدند و اعلام کردند که ما همان مطالب را یافته ایم و با تمام وجودمان انقلاب را باور کردیم.
  • چه کسی با چه کسی قهر بوده که آشتی کند؟ آنها یک امتند و یک  امام دارند و آنها که با امامت نساختند و فتنه کردند و بسیجی را برهنه کردند و کتک زدند و جانبازهای بسیجی هنوز مظلومانه در خانه هایشان افتاده‌اند، اصل نظام را قبول نداشتند و شعار نه لبنان، نه غزه دادند و انواع هتاکی ها را به مقدسات ما ابراز کردند، حالا آمده اند و می گویند بیایید آشتی ملی کنیم، مردم هرگز با شما آشتی نخواهند کرد.
  • حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد که مردم منتظر قدوم  امام زمان (عج) هستند، از سویی برای دهان یاوه‌گوی دشمن مشت محکم و مواجهه‌ای عملی بود که برای این باید سجده شکر به جا آورد. همچنین باید از یکدیگر تقدیر و تشکر کنیم و این بصیرت را بهم مبارک‌باد گوییم.
  • امسال راهپیمایی از نظر حضور مردم افزایش چشمگیر کمی داشت، بخصوص در شهرستان هایی مانند شیراز که در این شهر رکورد حضور زده شد و آنها نمره اول در حضور بودند.  شهرستان های دیگر نیز مانند یزد، مهاباد و قم نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر بودند و گویا در این شهرها همه آمده بودند.
  • یکی از پیام های این حضور این است که خداوند می خواهد با این عظمت شما را در دنیا برترین مردم عالم معرفی کند و از سویی بصیرت غیر قابل وصف مقام معظم رهبری در دیدار با عزیزان نیروی هوایی قابل توجه است، که به حرف های رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داده‌اند و فرمودند که مردم جواب او را در ۲۲ بهمن خواهند داد. این پیشگویی مقام معظم  رهبری نشان داد که مانند پیش گویی های دیگر در پیروزی لبنان سوریه و انتخاب رئیس جمهور آمریکا با الهام الهی است و خداوند این پیشگویی ها را برای ایشان آبروی مضاعفی قرار داد، چرا که او خودش مردم است و مردم او هستند.
  • مسئول امور اروپا گفته که اگر برجام نبود وقوع جنگ ضروری بود. این یک فریب و دروغ است چون آن‌ها اگر با ما نمی‌جنگند به این دلیل است که توان مبارزه در برابر ما را ندارند، چون ملت ما جنگی هستند و تا آخر ایستاده اند و نجنگیدن آنها با ما معلول اقتدار و روحیه دینی ما است و این را در هشت سال جنگ تحمیلی به خوبی دیدند.
  • آنها از روحیه ایثارگرانه و شهادت طلبانه ما آگاهند، در عین حال قدرت نظامی ما قدرت هفتم جهان است. اکنون چون برجام خاصیتی نداشته می خواهند بگویند که خاصیت آن درگیر نشدن کشور با جنگ بوده، البته ما با جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی درگیر هستیم و آنها فقط می خواهند حواس مسئولین را پرت کنند.