جمعه, ۴ خرداد , ۱۳۹۷

«یاشار سلطانی» آزاد شد

منتشر شده در: .

yashar-soltani-sahamnewsدادستان تهران اعلام کرد: با تکمیل تحقیقات پرونده یاشار سلطانی، نامبرده با تبدیل قرار تأمین آزاد شد.

به گزارش میزان، عباس جعفری دولت آبادی از تعقیب قضایی یکی از افرادی که در حوزه فرهنگ و سینما با اقدامات خلاف قانون و تأثیرگذاری برخی مسؤولین فرهنگی مرتکب اقدامات مجرمانه شده بود خبر داد و اعلام کرد این پرونده در دادسرای فرهنگ و رسانه تحت رسیدگی است در حال حاضر متهم با صدور قرار وثیقه آزاد شده است.

دادستان تهران هم‌چنین اعلام کرد: با تکمیل تحقیقات پرونده یاشار سلطانی، نامبرده با تبدیل قرار تأمین آزاد شد.

به گزارش «سحام»، یاشار سلطانی مدیر مسئول وب‌سایت معماری نیوز است که با انتشار نامه‌ی سازمان بازرسی کل کشور، پرده از فساد عمیق در شهرداری تهران برداشت.

پس از انتشار فیش‌های حقوقی نجومی، «املاک نجومی» دومین موضوع بود که نشان داد فساد حاکمیتی تا عمق دستگاه‌های مسئول در کشور نفوذ کرده است.

پس از آن بود که قوه‌ی قضاییه به جای برخورد با شهردار تهران و اقدامات خلاف قانون وی، یاشار سلطانی مدیر مسئول وب‌سایت افشا کننده‌ی «املاک نجومی» را بازداشت و قرار وثیقه‌ی تأمین شده برای وی را بر خلاف نص صریح قانون نپذیرفت.

بازداشت یاشار سلطانی بازتاب منفی گسترده‌ای را در افکار عمومی و فضای مجازی به عنوان «آیینه تمام‌نمای تفکرات مردم» داشته است.