پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۷

سفر گردشگران خارجی به اصفهان، پس از برجام چهار برابر شده است

منتشر شده در: .

rasoul-zargarpour-sahamnewsاستاندار اصفهان گفت: پس از برجام و افزایش تعاملات ایران با کشورهای مختلف تعداد ورود گردشگران خارجی به اصفهان ۴ برابر رشد داشته است و گردشگران از ۸۶ کشور دنیا به اصفهان سفر می کنند.

به گزارش ایسنا، رسول زرگرپور در دیدار با “لازلو کوور”- رییس مجلس مجارستان – به بیان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اصفهان پرداخت و اظهار کرد: اصفهان در چهار دوره پایتخت ایران بوده و در حال حاضر هم پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و شهر جهانی صنایع دستی است.

وی با بیان اینکه اصفهان بعد از تهران دومین استان دانشگاهی کشور است، افزود: شش دانشگاه این استان در رنکینگ بین المللی جای دارند و بیش از ۳۳۰ هزار دانشجو شامل هفت هزار دانشجوی دکتری در این استان تحصیل می کنند.

زرگرپور تصریح کرد: اصفهان، صنعتی‌ترین استان کشور است و با دارا بودن ۱۰ درصد صنایع بزرگ کشور، ۷۰ درصد فولاد، ۵۰ درصد مصالح ساختمانی و سنگ، ۶۰ درصد مصنوعات طلا و ۲۵ درصد فراورده های نفتی کشور را تولید می کند.

وی با اشاره به اینکه گردشگری وجه تمایز این استان است، گفت: ۲۰ هزار جاذبه میراثی و طبیعی در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۷۶۰ اثر به ثبت ملی و ۶ اثر به ثبت جهانی رسیده است و ۹۶ منطقه‌ی گردشگری نمونه در استان اصفهان مصوب شده است.

استاندار اصفهان افزود: پس از برجام و افزایش تعاملات ایران با کشور های مختلف تعداد ورود گردشگران خارجی به اصفهان چهار برابر رشد داشته است و گردشگران از ۸۶ کشور دنیا به اصفهان سفر می کنند و در یک سال گذشته بیش از ۸۰ هیات بلندپایه ی خارجی به اصفهان سفر کرده اند.

وی با بیان اینکه ایران و مجارستان از گذشته روابط و تعاملات بسیار خوبی با یکدیگر داشته اند، افزود: پس از برجام نیز شرایط برای ارتقای روابط فراهم شده است.

استاندار اصفهان افزود: اصفهان با این ظرفیت‌ها می‌تواند با یکی از استان‌های کشور مجارستان روابط بازرگانی، فرهنگی و اقتصادی برقرار کند و سفر شما می تواند در تسریع روابط تاثیرگذار باشد.

وی اضافه کرد: دو طرف می توانند در مبادلات توریستی روابط خوبی با یکدیگر داشته باشند چرا که هم ایرانی‌ها علاقه‌مند سفر به مجارستان هستند و هم مردم مجارستان می توانند به اصفهان سفر کنند و از جاذبه های زیبای این شهر دیدن کنند.

زرگرپور افزود: تورلیدرهای این کشور می توانند با همکاران خود در ایران ارتباط برقرار کنند که در جذب گردشگر بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی به برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در مجارستان اشاره کرد و افزود: فرهنگ باعث نزدیکی ملت ها و ارتباط بیشتر آن ها می شود.

زرگرپور افزود: مجارستان همانند اصفهان مزیت های زیادی دارد که می توان با ارتباط و تعامل اتاق های بازرگانی دوطرف تعاملات اقتصادی خود را افزایش دهند.

استانداراصفهان با بیان اینکه اصفهان با ۱۴ شهر بزرگ دنیا خواهر خوانده است، گفت: اصفهان می تواند با یکی از شهرهای تاریخی کشور مجارستان نیز عقد خواهرخواندگی منعقد کند.