جمعه, ۴ خرداد , ۱۳۹۷

امام جمعه شیراز: هدف از راه‌ اندازی دفتر اتحادیه اروپا در ایران «جاسوسی» است

منتشر شده در: .

Asadollah-Imani-sahamnewsامام جمعه شیراز مدعی شد: هدف از راه‌اندازی دفتر اتحادیه اروپا در ایران جاسوسی است.

به گزارش ایسنا، اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: افتتاح دفتر اتحادیه اروپا که این روزها از زبان این و آن شنیده می‌شود خطری است بزرگ که جامعه ما را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: لانه جاسوسی آمریکا که توسط دانشجویان خط امام فتح شد، مشخص کرد که آنجا مرکز دیپلماسی و معادلات سیاسی نبود. امروز باز هم می‌خواهند لانه جاسوسی دیگری در داخل کشور افتتاح کنند.

ایمانی اظهار کرد: تمام کشورهای اروپایی در ایران سفارتخانه دارند و مسائل آنان را از طریق همین سفارتخانه دنبال می‌کنند. نیازی به دفتر اتحادیه اروپا نیست.

او تاکید کرد که اتحادیه اروپا همه کشورهای اروپایی را هم در بر نمی‌گیرد و از مسئولان خواست که با آگاهی و تعمق بیشتری در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.

امام جمعه شیراز در بخشی از خطبه‌های نمازجمعه با اشاره به برگزاری نمایشگاه مطبوعات و رسانه، لزوم توجه به فقه رسانه را مورد تاکید قرار داد و گفت:‌ در فقه اسلامی ما بخش فقه رسانه هم داریم. اخلاق رسانه را باید رعایت کرد. این طور نیست که افراد آزاد باشند، مطالب دروغ را پخش کرده و به شایعات دامن بزنند و با این حرکت مردم را سرگرم کنند.

ایمانی گفت: هیچ‌کس حق ندارد به زندگی خصوصی مردم سرک بکشد و آبروی افراد را در معرض خطر قرار دهد. این موضوع در هیچ یک از رسانه‌های مجازی مد نظر قرار ندارد. آنان نه اخلاق رسانه و نه فقه رسانه و نه تعهد و رسالتی که بر عهده رسانه است را مدنظر قرار نمی‌دهند.

وی هم‌چنین با اشاره به برگزاری انتخابات در آمریکا، گفت: بالاخره آمریکا ریییس‌جمهورش را انتخاب کرد. آن هم در شرایطی که طبق اظهار نظر کارشناسان هیچ دوره‌ای مانند این دوره نبود. کاندیداها مسائل اخلاقی و مالی یکدیگر و لایه‌های درونی حکومت را برملا کردند و آبروی آمریکا را بردند.

امام جمعه شیراز گفت: این مرد و زنی که کاندیدا بودند، افتضاح آمریکا را نشان دادند. یک طبل توخالی را معرفی کردند و زوایای ببر کاغذی آمریکا را مشخص کردند.

او با اشاره به مطالب مطرح شده درخصوص این‌که کدام گزینه منافعی برای ایران به دنبال دارد، گفت: ما ۳۷ سال آمریکا را آزموده‌ایم. چه جمهوری‌خواه و چه دموکرات هیچ نفعی نه برای ایران و نه برای هیچ کشور دنیا ندارند. آمریکا منافع خود را در غارتگری و جنگ در بیرون از مرزهای خود دنبال می‌کند. او متعهد امنیت اسرائیل است. ما باید وحدت کلمه خود را حفظ کرده، دشمن را بشناسیم و به لبخند دشمن توجه نکنیم.

ایمانی هم‌چنین با اشاره به نزدیک بودن اربعین حسینی گفت: امام حسین (ع) تنها امامی است که برای او زیارت اربعین گفته شده و این زیارت از امام رسیده، تنها زیارت صحیح اربعین مربوط به حسین ابن علی است و هیچ ائمه‌ای حتی پیامبر (ص) هم زیارت اربعین ندارد. لذا باید همه شیعیان اربعین را پاس بدارند، غنیمت بشمارند، حرمت را حفظ کنند و عظمت و بزرگی آن را درک کنند.