پنج شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۹

شعار مرگ بر منافق در صحن علنی مجلس/ دفاع کواکبیان از علی مطهری

منتشر شده در: .

Ali-Motahari-sahamnewsعضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از تهیه نامه‌ای برای سلب صلاحیت علی مطهری از حضور در هیات رییسه مجلس خبر داد.

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به تهیه نامه‌ای با امضای حدود ۳۰ نفر از نمایندگان مجلس برای حذف علی مطهری از هیات رییسه مجلس، گفت: امروز تعدادی از نمایندگان مجلس با استناد به ماده ۲۶ ماده آیین‌نامه داخلی، خواستار سلب صلاحیت علی مطهری از حضور در هیات رییسه مجلس شدند.

به اعتقاد این نماینده اصولگرا، آقای مطهری امروز برخلاف وظیفه خود که حفظ شأن و جایگاه مجلس است، عمل کرده و با این حساب، صلاحیت باقی‌ماندن در هیات رییسه مجلس را ندارد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ خاطرنشان کرد: در حال حاضر گروهی از نمایندگان خواستار بررسی صلاحیت علی مطهری در هیات ناظر بر رفتار نمایندگان بنابر ماده ۲۶ آیین‌نامه داخلی مجلس شده‌اند.

در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، تذکر محسن کوهکن در اعتراض به نامه اخیر علی مطهری درخصوص فایل صوتی آیت‌الله منتظری درباره حوادث دهه ۶۰، منجر به وقوع درگیری لفظی در صحن علنی مجلس شد که این مسئله با واکنش مصطفی کواکبیان همراه بود.

دفاع مصطفی کواکبیان، شکایت ۲۰ نماینده از علی مطهری

مصطفی کواکبیان، نماینده تهران، از وقایع امروز مجلس اظهار تاسف و از علی مطهری دفاع کرد.

در جلسه علنی امروز مصطفی کواکبیان طی تذکری از تذکر کوهکن به علی مطهری درباره نامه به مصطفی پورمحمدی درباره اعدام‌های سال ۶۷ انتقاد کرد.

به گفته او تذکر کوهکن اصلا وارد نبود زیرا «آقای مطهری هم به صفت شخص خودشان و هم به صفت نمایندگی می‌توانند اظهارنظر کنند.»

کواکبیان ضمن اعتراض به انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری تاکید کرد: «خود بنده هم اصلا سلیقه‌ام نمی‌گیرد و اصلا چرا آن فایل صوتی باید در این شرایط منتشر می‌شد، اما به هر حال این‌که بخواهیم خفقان ایجاد کرده و نگذاریم اظهار نظر صورت بگیرد، اصلا درست نیست».

او شعارهای امروز برخی از نمایندگان مجلس را نیز در شأن مجلس ندانست.

در جلسه علنی امروز مجلس، حاجی‌دلیگانی، پورمختار و کریمی قدوسی – از نمایندگان دلواپسان اصولگرای مجلس – در اعتراض به علی مطهری شعار «مرگ بر منافق» سر دادند.

از سوی دیگر ۲۰ نماینده مجلس در نامه‌ای از علی مطهری به دلیل نوع اظهارنظرهای اخیرش به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کردند.

این شکایت در خصوص نوع اظهارنظرهای اخیر نایب رییس مجلس درباره فایل صوتی منتشر شده از سوی بیت آیت‌الله منتظری است.

نمایندگان در این نامه آورده‌اند: «این شکایت براساس تخلفاتی است که نایب رئیس مجلس در این جایگاه مرتکب شده‌ است».

خبرگزاری تسنیم، که خبر ارسال این نامه را منتشر کرده، از ذکر نام نمایندگان امضا کننده نامه خودداری کرده است.