سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸

حال عیسی سحرخیز وخیم شد

منتشر شده در: .

isa-saharkhiz-sahamnews5434
“عیسی سحرخیز”، روزنامه نگار اصلاح طلب که پس از بازداشت در آبان سال گذشته و از اسفندماه به بیمارستان منتقل شده بود، امروز دچار عارضه قلبی شد.
به گزارش سحام٬ پیش از این پزشکان معالج وی با استناد به پرونده پزشکی به مسئول تیم مراقبت از او اعلام کردند که ضرورتی برای نگهداری ایشان در بیمارستان وجود ندارد.
مسئول تیم مراقبت از این روزنامه نگار حامی جنبش سبز طی تماس های مکرر موفق به ارتباط با مقامات ارشد زندان نشد چراکه نگهداری وی در زندان می تواند خطرناک باشد و با توجه به نوسان شدید فشارخون که بارها باعث سقوط و زمین خوردنش در زندان و بیمارستان شده محیط زندان می تواند جان وی را به خطر اندازد.
سحرخیز روز پنجشنبه ۱۴ مرداد دوباره دچار ناراحتی قلبی شدید شد، طوری که زیر چادر اکسیژن رفت و فشارخون وی برای چندمین بار نوسان شدید پیدا کرد. طبق قانون جدید آیین دادرسی کیفری(ماده ۵۰۲ و ۵۲۲) زندانیانی که دچار بیماری های صعب العلاج و لاعلاج هستند الزامی برای طی شدن دوره محکومیتشان ندارند.
پزشکان سحرخیز بارها اعلام کرده اند که وی شرایط بازگشت به زندان را ندارد و این مسئله به احتمال بسیار زیاد برای او خطرات جانی به دنبال خواهد داشت.