شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹

آیت‌الله مکارم شیرازی: بدحجابی به «مشکل بزرگ حوزه‌های علمیه» تبدیل شده است

منتشر شده در: .

makarem-shirazi-saham-newsیکی از مراجع تقلید حکومتی گفت: «امروز برای جلوگیری از طلاق، امر به معروف و مقابله با بدحجابی که به مشکل بزرگی تبدیل شده، کسی متولی نیست» و «متولی اصلی آن باید حوزه علمیه باشد». وی ادعا کرده: «جنگ اصلی ما برای زنده کردن همین ارزش‌‌های اسلامی است.»

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید حکومتی ساکن قم در دارالقرآن علامه طباطبایی از حاضران خواست که در ماه رمضان برای «پیروزی بر جنایتکاران و اشرار» دعا کنند تا در آینده نزدیک شاهد «ایجاد امنیت در همه کشورهای اسلامی» باشند.

این مرجع تقلید حکومتی، «جهاد فرهنگی» را «مشکل بزرگ» خطبا و حوزه‌های علمیه دانسته که «در جامعه متولی خاصی ندارد.»

وی گفت: امروز برای جلوگیری از طلاق، امر به معروف و مقابله با بدحجابی که به «مشکل بزرگ» تبدیل شده، کسی متولی نیست، در حالی‌که «متولی اصلی آن باید حوزه علمیه باشد». مکارم شیرازی مدعی شده که «جنگ اصلی ما، برای زنده کردن ارزش‌‌های اسلامی است.»

به گزارش آمدنیوز، مکارم شیرازی خواستار ایجاد قاطعیت در برابر این «مشکل بزرگ» شده و افزوده: «اگر در این زمینه کوتاهی کنیم، ممکن است به جایی برسد که دیگر نتوانیم جلوی آن را بگیریم.»

وی از نبود «امر به معروف و نهی از منکر» در حکومت شاهنشاهی انتقاد کرد و گفت: «فضا را طوری تغییر داده بودند که در کتابی منکر وجود خدا شده بودند.»

این مرجع تقلید حکومتی قم را «پایگاه انقلاب» دانست و اظهار کرد: «امر به معروف سبب پاک شدن جامعه و برپا شدن فرایض می‌شود.»

مکارم شیرازی، شبکه‌های ماهواره‌ای را یک «لجن‌زار واقعی» دانست و از خداوند خواست که «شر این آسیب‌ها را دور کند.»