یکشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۸

احسان مازندرانی وارد دومین روز اعتصای غذای خشک شد

منتشر شده در: .

ehsan-mazandarani-sahamnews-bimarestan
وضعیت جسمانی احسان مازندرانی از سوی پزشکان وخیم اعلام شده است.
به گزارش سحام٬ پس از بیست روز اعتصاب غذای تر، از ظهر دیروز شانزدهم خرداد، احسان مازندرانی روزنامه نگار بازداشتی وارد دومین روز اعتصاب غذای خشک شد.
وی روز گذشته کتبا به مسوولین بیمارستان اعلام کرد بدلیل توهین و ضرب و شتم خانواده اش توسط پاسیار زندان در بیمارستان و جلوگیری از ملاقات خانواده اش اعتصاب غذای تر را به اعتصاب غذای خشک تبدیل می کند.
مازندرانی از روز گذشته علاوه بر مایعات از خوردن هرگونه قرص یا شربت و تزریق سرم نیز اجتناب کرده است و تلاش خانواده و دوستان برای انصراف وی از این تصمیم بی نتیجه بوده است.
پیش از این مازندرانی در تاریخ دوازدهم اردیبهشت با ارسال وصیتنامه به همسرش بدلیل آنچه بی عدالتی در رسیدگی به پرونده اش می‌داند دست به اعتصاب غذای تر زده بود که پس از توهین و ضرب و شتم پاسیار زندان اوین این اعتصاب را به اعتصاب خشک تغییر داد.
مازندرانی در حالی همچنان بازداشت است که خانواده اش شش ماه پیش وثیقه مورد نیاز جهت آزادی را به دستور بازپرس پرونده بازداشت قوه قضاییه کرده اند. اما نه تنها سازمان اطلاعات سپاه حاضر به آزادی وی نشد بلکه چند روز بعد بازپرس پرونده نیز از کار برکنار شد.
مازندرانی در وصیت نامه خود به روند غیرقانونی تمدید مدت بازداشت و رسیدگی ناعادلانه به پرونده اش اعتراض کرده و خواستار برگزاری یک دادگاه علنی و صالح برای رسیدگی به اتهاماتش شده است. او خواستار پذیرش قرار وثیقه و آزادی از زندان است.
از سوی پزشکان معالج وضعیت جسمانی احسان مازندرانی وخیم اعلام شده است و تذکر داده اند که با ادامه وضعیت کنونی، وی فردا هوشیاری خود را از دست میدهد و به کما می رود.