سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹

انتقال طبرزدى به بند ٢٠٩ زندان اوین/ آغاز اعتصاب غذاى نامحدود

منتشر شده در: .

Heshmatollah-tabarzadi-saham-newsحشمت‌الله طبرزدى سخنگوى تشکل فراگیر «همبستگى براى دموکراسى و حقوق بشر در ایران» که از روز سه‌شنبه بار دیگر بازداشت شده، به بند ٢٠٩ زندان اوین که در اختیار وزارت اطلاعات است، منتقل شد.

به گزارش خبرنگار «بزرگترین کمپین حقوق بشرى»، به نقل از فرزند طبرزدى، «آخرین شنیده‌ها حکایت از انتقال طبرزدی به بند ۲۰۹ زندان اوین دارد».

آبتین طبرزدى اعلام کرد که پدرش بارها از طرق مختلف عنوان کرده که در صورت بازداشت مجدد و به محض ورود به زندان دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهد زد.

فرزند طبرزدى یادآور شد: شیوه‌ی مرسوم حکومت در زندانی کردن آزاد اندیشان و دگراندیشان، آن را به دستگاه تمام عیار در سرکوب، شکنجه و به زندانی بزرگ برای روزنامه‌نگاران تبدیل کرده است.

وى خاطرنشان کرد: «این اولین باری نیست که پدر به این شکل بازداشت می‌شوند، اوایل دهه‌ی هفتاد زمان انتشار هفته نامه‌ی پیام دانشجو، گزمه‌های حکومتی که تحت عنوان انصار حزب الله یا گروه فشار شناخته می‌شدند بارها به دفتر نشریه یورش برده و ایشان و کارکنان نشریه را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند، تخصص دیگر این گروه بر هم زدن میتینگ‌ها و نشست‌های دانشجویی بود که غالبا توسط انجمن‌های دانشجویی مرتبط با اتحادیه در پارک لاله، دانشگاه تهران و… انجام می‌گرفت، سرکوب قیام دانشجویی ۱۸ تیر ۷۸ اوج وحشی‌گری این گروه‌ها علیه دانشجویان بی‌دفاع بود که باز نوک پیکان حملات آن‌ها متوجه‌ی تشکیلات اتحادیه به دبیرکلی مهندس طبرزدی بود، بازداشت‌ها، شکنجه‌ها و زندان‌ها برای ایشان و دوستان‌شان از همان دوران آغاز شد.»