سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

بازداشت ۱۵ وکیل در پارتی شبانه

منتشر شده در: .

parti-sahamnewsرئیس حفاظت‌واطلاعات دادگستری کل استان مازندران از دستگیری بیش از ۱۵ وکیل دادگستری در پارتی شبانه در شهرستان ‘سرخ‌رود’ خبر داد و گفت: ۲ نفر از این وکلا از استان‌های قم و گلستان بودند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران نبی‌الله مسلمی اظهار کرد: با وصول گزارشی مبنی بر حضور تعدادی از وکلا در پارتی شبانه واقع در یک ویلا در شهرستان سرخ‌رود در پنجشنبه گذشته (۲۳ اردیبهشت امسال)، این مرجع با اخذ دستور قضایی از رئیس حوزه قضایی سرخ‌رود، کشف و تعقیب متهمین در دستور کار قرارداد.

وی افزود: پس از اخذ حکم، مأموران با ورود به منزل متهمان را با پوششی نامناسب و زننده، همراه با استعمال مشروبات الکلی و در حال پای‌کوبی به‌صورت مختلط، به همراه مقادیر مشروبات الکی و آلات و ادوات لهو و لعب، دستگیر کرده و به مراجع قضایی تحویل دادند.

مسلمی تعداد دستگیرشدگان را بیش از ۱۵ نفر اعلام کرده و یادآور شد: از این تعداد ۲ نفر از استان‌های قم و گلستان بودند.

رئیس حفاظت‌واطلاعات دادگستری استان مازندران ضمن تأکید بر اینکه وکلا از جایگاه مهمی در دستگاه قضایی کشور برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: به لحاظ مسئولیت خطیر و حساس وکلا در نظام قضایی کشور، حفاظت‌واطلاعات دادگستری به‌عنوان ضابط قوه قضائیه با وکلایی که با ارتکاب تخلف و جرائم موجب تضعیف جایگاه این مجموعه شوند، بر اساس وظایف قانونی خود در برخورد با آنان کوتاهی نخواهد کرد.