شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹

مجید مقدم به ٣ سال حبس تعزیری محکوم شد

منتشر شده در: .

Majid-Moghaddam-sahamnews«مجید عابدین زاده مقدم»، فعال مدنی، از معترضین به نتایج کودتای انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۸۸ در ایران و از بازماندگان و شاهدین بازداشتگاه کهریزک، در شعبه ٣٩ دادگاه‌های تجدیدنظر به ریاست «شفیعی خورشیدی» به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرنگار «سحام»، مجید مقدم پیش‌تر در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب به ریاست «احمد زاده» به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که با اعتراض وی و اعمال ماده ١٣۴، این زمان به سه سال حبس کاهش یافت.

این بازمانده جنایات کهریزک پیش‌تر در تاریخ ٩ آذرماه سال ٩٣ در منزل پدری خود توسط سپاه پاسداران بازداشت و پس از تحمل ٣ ماه زندان انفرادی و بازجویی در بند دو الف سپاه به بند هشت اوین منتقل و در مردادماه سال ٩۴ پس از تحمل هشت ماه حبس با قرار وثیقه ٣٠٠ میلیونی آزاد شده بود.

«حمایت علنی از رهبران جنبش سبز»، «دیدار با خانواده شهدای کودتای انتخاباتی سال ۸۸»، «حمایت از زندانیان سیاسی و ملاقات با آن‌ها» و «بازگویی جنایات کهریزک از طریق مصاحبه با رسانه‌های آزاد»، از دلایل صدور حکم ۳ سال حبس این فعال مدنی در دادگاه انقلاب بوده است.