سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

انتقاد از ایستادگی روحانی در مقابل خامنه ای: انگلیسی زبان جهل است

منتشر شده در: .

علم الهدی بدون اشاره مستقیم به حسن روحانی و واکنش وی به سختان اخیر رهبری، ایستادگی سیاسی در برابر ولایت را از جدی ترین خسارت های فرهنگی در عصر غیبت دانست و مدعی شد آقای خامنه ای ولی امر مسلمین و حجت امام زمان(عج) در زمین است. وی افزود: بدبختی ما این است که در همین نظام و همین مملکت یک فرد که ادعا دارد لیدر سیاسی است حرف خود را در برابر حرف ایشان قرار می دهد. این از خسارت های غیبت امام معصوم(ع) است.

علم الهدی در راستای سخنان رهبری پیرامون زبان انگلیسی همچنین گفته: اگر ادبیات و فرهنگ خود را حفظ کردیم به این خاطر بود که آمیخته با زبان انگلیسی نشد و انگلیسی رواج پیدا نکرد. او در ادامه با تملق کم نظیری نسبت به رهبری گفت: این سخن را شخصی می زند که صرف نظر از مقام ولایت، یک مرجع تقلید و یک عنصر بصیر کم نظیر در عرصه سیاست جهانی بوده و به عنوان یک حکمت دان در بین همه شخصیت های دنیا شناخته شده اند.

علم الهدی با تصریح بر این که «زبان انگلیسی نه تنها زبان علم نیست، بلکه زبان جهل است»؛ گفت: از شیطنت های ناپاکانه انگلیس این بود که زبان انگلیسی را زبان علم معرفی کردند. اتفاقا انگلیسی زبان جهل است. برای نمونه عرض می کنم؛ ترجمه انگلیسی کتاب های فلاسفه غرب که عمدتا آلمانی هستند، به مراتب بی اعتبار تر از ترجمه فارسی آن ها است و فیلسوف غربی هم حاضر نیست این ترجمه انگلیسی را به عنوان مرجع بشناسد.

وی ادامه داد: در حقوق، تمام منابع انگلیسی از اعتبار ساقط است. منابع علمی در «حقوق غرب» باید به زبان فرانسوی باشد. زبان انگلیسی، زبان علم نیست؛ زبان جهل و کلک است. زبان سیاست بازی و به هم زدن علم است. کتب علمی را به زبان انگلیسی ترجمه کرده اند. هیچ مجمع علمی ترجمه های انگلیسی را به عنوان مرجع علمی قبول ندارد. چه کسی گفته زبان انگلیسی زبان علم است؟