سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

علم‌الهدی منتخبان انتخابات هفتم اسفند را به «عیاشی» متهم کرد

منتشر شده در: .

Ahmad-Alamolhoda-saham-newsنماینده ولی فقیه در مشهد بی آن‌که به دلایل سقوط بنی‌امیه توسط حکومت عباسیان اشاره کند، گفت: اگر جریانات سیاسی در انتخابات سعی در حذف رجال برجسته ولایی و دینی دارند، همان نقشه بنی‌عباس را ادامه می‌دهند، این جریان سیاسی فرصت‌طلبی که دست در دست استکبار دارند، باید بدانند اگر چه ممکن است این انقلاب دچار فراز و نشیب شود، اما مردم بصیرت دینی دارند، چشم مردم از قرآن است و هرگز خاموشی ندارد؛ مردم بدانند هیچ رقابت قدرتی وجود ندارد، بلکه تنها با رقابت سیاسی مواجه هستیم.»

به گزارش «سحام»، علم‌الهدی که از دانش اندک دینی رنج می‌برد، در سخنان خود به طور تلویحی و نادانسته «مصباح یزدی»، محمد یزدی» و برخی از تندروهای روحانی بازمانده در انتخابات هفتم اسفندماه را به «بنی امیه» تشبیه کرده که توسط «بنی عباس» حذف شده‌اند!

سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی عصر روز گذشته در مراسم هفدهمین سالگرد فقید سعید آیت‌الله روحانی در مدرسه صدر بابل با تسلیت شهادت امام هادی (ع) و رحلت آیت‌الله روحانی نماینده فقید ولی‌فقیه در استان مازندران اظهار کرد: در شب عاشورا دشمن با این حربه که جنگ برای قدرت است مردم را در دو راهی قرارداد و دچار گمراهی آنان شد و توانست با این تحلیل سیاسی نادرست در ذهن مردم، اهل‌بیت (ع) را به اسارت بکشاند.

وی بابیان اینکه امروز دشمن به دنبال همین امر و ایجاد چنین تحلیل سیاسی در کشور است که بگوید نزاع سیاسی در کشور بر سر قدرت است، افزود: این امر که در مسئله انتخاباتی اخیر نیز جلوه‌نمایی کرد، سبب شد عده‌ای با از بین بردن تمام اصول اخلاقی، منطق کوفی را در جنگ شب عاشورا حاکم کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با متهم کردن منتخبان انتخابات هفتم اسفند به «عیاشی» اظهار کرد: این افراد کسانی هستند که می‌خواهند قدرت را به دست گرفته، عیاشی کنند و پول به دامن استکبار بریزند، چراکه می‌دانند «آخوندهای» جامعه مانع آن‌ها هستند!

علم‌الهدی که سابقه روشنی در مبارزات پیش از انقلاب ندارد، اضافه کرد: این‌ها بدانند زمانی که ما انقلاب کردیم با تمام ضعف‌هایی که داشتیم اجازه ندادیم آب خوش از گلوی شاه پایین برود چه رسد به امروز که مردم با بصیرت پای انقلاب ایستادند و بدانند امکان ندارد موفق شوند، چراکه این امتیاز را روحانیت با اتکا به ولایت و امامت هادی (ع) به ارث بردند.

علم‌الهدی به گوشه‌ای از مبارزات نماینده فقید ولی‌فقیه در مازندران قبل از انقلاب اشاره و تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله روحانی به‌عنوان یکی از شاگردان برجسته امام راحل، از سال ۱۳۴۲ خط مبارزه با رژیم طاغوت را در شمال کشور هدایت می‌کرد و تمام موضع‌گیری سیاسی آیت‌الله روحانی بر مبنای ایمان خالصانه الهی و باورهای دینی نشأت می‌گرفت.

وی عنوان کرد: پیامبر اکرم (ص) طی ۲۳ سال توانست توحید را در شبه‌جزیره عربستان حاکم کند و کره زمین را در حیطه اسلام درآورد، درحالی‌که هیچ پیامبری نتوانست حتی فراتر از قوم خود خداپرستی را ترویج دهد همانند نوح پیامبر که بعد از ۹۵۰ سال تبلیغ نتوانست مردم را به توحید دعوت کند تا اینکه دعا کرد خداوند زمین را از کافران پاک و منزه کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بابیان اینکه این پیامبر با تمام خدماتی که برای بشریت داشت می‌فرماید هیچ پیامبری به‌اندازه من اذیت نشد، چراکه هیچ پیامبری شاهد ظلمی که به فرزندان و اهل‌بیت(ع) پیامبر (ص) شد، نبودند، خاطرنشان کرد: در صورتی شاهد ظلم به اهل‌بیت(ع) هستیم که آن‌ها عناصری برای اصلاح زمین، افضل و اعلم نه‌تنها در امت بلکه در کره زمین بودند.

این مسئول با اشاره به عامل مظلومیت و ظلم به اهل‌بیت، یادآور شد: دشمنان در مقابل اهل‌بیت (ع) که اسوه و الگوی جامعه بودند ایستادند، چراکه سعی داشتند از این مکتب سکویی برای هوس‌بازی و قدرت سیاسی خود بسازند و بر مظلومان حکومت کنند، اما اهل‌بیت (ع) سنگ مسیر آن‌ها شدند، بنابراین درصدد از میان برداشتن آن‌ها بودند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: زمان امامت امام هشتم نقطه عطفی در تاریخ محسوب می‌شود، چراکه دشمن درصدد براندازی امامت بود، اما با درایت امام هشتم و امام هادی (ع) این امر فرصتی برای تجدید حیات امامت در جامعه شد.

علم‌الهدی اضافه کرد: حضور یک‌میلیون و ۵۰۰ نفر از اقصی نقاط برای تشییع‌ جنازه امام هادی (ع) در شهری که به‌اندازه یک محله بابل امروز جمعیت نداشت نشان از عشق مردم به امامت، ولایت و شکست بنی‌عباس و امیه بود که با تمام کارشکنی‌ها و حتی شهادت ائمه موفق نشدند.

وی بابیان اینکه دکترین سیاسی که حکومت در جریان یک امامت اسلامی قرار گیرد بزرگ‌ترین عامل براندازی طاغوت است، تصریح کرد: زمانی که امام هادی (ع) به سامرا خوانده شد او را در محله مسکینان اقامت دادند، اما نفوذ الهی امام چنان بود که در دل پایگاه نظامی دشمن نفوذ کرد و پایگاه نظامی دشمن بزرگ‌ترین شبکه سازمان‌دهی شیعه و اسلام در آن روز شد.

خطیب جمعه مشهد بابیان اینکه اگر ولایت و امامت را به‌ خوبی بشناسیم به عمق خدمات آن‌ها در زندگی پی می‌بریم چون نفوذ شیعه و عظمت امام هادی (ع) سبب شده تا همه مبادلات بین‌المللی دشمن به هم بریزد، اظهار کرد: امروز ما و انقلاب ما سر همین سفره نشسته و نفوذ روحانیت موجب قوی‌ترین قدرت در کره زمین شد که این مسئله ناشی از صلابت اهل‌بیت (ع) است.

وی در ادامه با یادآوری خاطرات دوران انقلاب اسلامی گفت: رئیس سازمان سیا در جواب کارتر که گفته بود شما بعد از ۲۵ سال تسلط بر کشور ایران و در اختیار داشتن تمام اطلاعات و اختیارات مردم این کشور چگونه نتوانستید جلوی انقلاب را بگیرید؛ نوشت قابل پیش‌بینی نبود که مرد ۷۰ ساله‌ای که اسم، عکس و کتاب وی قاچاق محسوب می‌شد و تمام دوستان وی زیر شکنجه ما جان دادند بتواند تنها با کمک قلم و کاغذ قلب ۳۵ میلیون نفر را به تسخیر خود درآورد و باهم متحد کند.

او با تقدیر از خدمات مرحوم آیت‌الله روحانی تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله روحانی عنصر فداکار در برابر شداید و سختی‌ها در زمان خفقان طاغوت بود و باوجودی که عده‌ای اقدامات وی را بی‌نتیجه و به تمسخر می‌گرفتند توانست کانون فساد و ذلت را که در بابل ریشه دوانده بودند برچیند و مفسدان را از شهر بیرون و مردم را در مسیر ولایت و انقلاب راهنمایی کند.

علم‌الهدی افزود: آنچه سبب شد مردم همگام با مرحوم آیت‌الله روحانی در مسیر انقلاب از ولایت حمایت کنند وجود فضایل درونی وی بود که جلوه‌ای از زهد و تقوی داشت و چهره‌ای که مردم تشنه آن بودند را به عینه می‌دیدند که در عمل نیز در مسیر اهل‌بیت(ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی بابیان اینکه امام خمینی تنها یک نفر بود علمایی چون روحانی همان قلمی بودند که استکبار آن را رمز موفقیت رهبر اعلام کردند، ادامه داد: حضور باشکوه مردم در هفدهمین سالگرد این عالم ربانی نتیجه خدمات و خلوص نیت وی در زمان حیات در مسیر اسلام و ولایت بود.

وی بیان کرد: اگر جریانات سیاسی در انتخابات سعی در حذف رجال برجسته ولایی و دینی دارند همان نقشه بنی‌عباس را ادامه می‌دهند، این جریان سیاسی فرصت‌طلبی که دست در دست استکبار دارند، باید بدانند اگرچه ممکن است این انقلاب دچار فراز و نشیب شود، اما مردم بصیرت دینی دارند، چشم مردم از قرآن است و هرگز خاموشی ندارد؛ مردم بدانند هیچ رقابت قدرتی وجود ندارد، بلکه تنها با رقابت سیاسی مواجه هستیم.