شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹

فرزند عیسی سحرخیز: با دیدن عکس پدرم شوکه شدم

منتشر شده در: .

Isa-Saharkhiz-Sahamnews-Bimarestan2
ساعاتی پیش٬ سحام عکسی از آخرین وضعیت جسمی عیسی سحرخیز٬ روزنامه نگار در بند منتشر کرد.
مهدی سحرخیز٬ فرزند وی در توضیح این عکس به سحام گفت که پس از دیدن عکس جدید پدرش درحال انجام آزمایشpolysommnography (تست خواب ـ اعصاب) شوکه شده و هرگز گمان نمی‌کرده چنین تفاوت فاحشی بین بازداشتگاه‌های اطلاعات و سپاه، وجود داشته باشد.
فرزند این روزنامه‌نگار منتقد تاکید می‌کند که پدرش از همان ابتدای بازداشت با جهش‌ها و شوک‌های عصبی ـ روانی در حال بیداری و همینطور در میانه‌های خواب مواجه بوده که گاهی به مراحل بسیار حاد می‌رسیده به گونه‌ای که مجبور می‌شدند با تزریق دارو وی را آرام‌تر کرده تا بخوابد.
مهدی سحرخیز ادامه داد: «این درحالیست که هیچ اقدامی برای درمان این بیماری جدید پدرم صورت نگرفته و اعتراض وی برای دسترسی به حق درمان، گاهی به اعتصاب‌های دارویی مقطعی هم ختم می‌شده که ما از آن بی‌خبر می‌ماندیم».
بر اساس گزارش‌های رسیده، درپی نامه‌ی اعتراض‌آمیز “عیسی سحرخیز” به “بان‌کی‌مون”، دبیرکل سازمان ملل متحد و نامه‌ی همسر ایشان به “جعفری‌دولت‌آبادی”، دادستان تهران که پس از دو هفته به اعزام نماینده پزشکی قانونی به بند “۲ الف” سپاه در زندان اوین انجامید، تنها اجازه داده شد که به پزشک اعصاب و روان زندان دسترسی پیدا کند اما باز هم از اعزام وی به بیمارستانی تخصصی برای انجام تست نوار مغزی، ممانعت شد.
مهدی سحرخیز افزود: «به نظر می‌رسد مقام‌های امنیتی سپاه و “درویش”، مسوول بند ۲ الف، نگرانی بسیاری داشته‌اند تا با اعزام پدرم به مراکز درمانی تخصصی خارج از حیطه‌ی آنان، عمق رخدادهای داخل این بند و شیوه‌ی رفتار با زندانیان و رعایت نشدن حقوق آنان، روشن شود و من با وجود اطلاعاتی که از طریق خانواده‌ام به‌دست می‌آوردم، هیچگاه چنین تصوری نداشتم!