شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹

نماینده بازمانده قزوین: در دفاع از ولایت به خود «نمره ۲۰» می‌دهم/ با «اپیلاسیون» مشکلی ندارم

منتشر شده در: .

Morteza-hoseini-sahamnewsنماینده اصولگرا و بازمانده قزوین که به تندروی نیز مشهور است، طی اظهاراتی، عملکرد دولت یازدهم را در مجموع منفی دانست و گفت: «احمدی‌نژاد اگر حواشی دوره دوم ریاست‌جمهوری خود را نداشت، بهترین رییس‌جمهور بود اما حواشی که به‌وجود آمد، کارهای بزرگ او را نیز خراب کرد.» وی مدعی شد: «احمدی‌نژاد هر وقت سخنرانی می‌کرد قیمت نفت ۲۰ دلار بالا می‌رفت! و امروز هر وقت آقای روحانی سخنرانی می‌کند نفت ۲۰ دلار کاهش پیدا می‌کند!»

به گزارش «سحام»، سیدمرتضی حسینی نماینده بازمانده قزوین در انتخابات هفتم اسفند که به جبهه پایداری نیز متمایل است، طی گفت‌وگویی با هفته‌نامه فروردین امروز، با بیان این‌که «اصولگرایان فرصت‌ها را از دست دادند»، گفت: «طبق آمار، اصولگرایان بیش از ۲۰۰ هزار رای در استان قزوین داشته‌اند که به خاطر «تفرقه»، این میزان رای را از دست دادند.» وی افزود: «در قزوین تعداد زیادی از اصول‌گرایان به صحنه انتخابات آمدند چراکه احساس می‌کردند خانم زرآبادی چندان جایگاهی در جامعه ندارد که رای بیاورد و شاید اگر یک‌نفر از اصلاح‌طلبان قوی در صحنه بود، کاندیداهای اصولگرایان احساس خطر کرده و به این میزان حضور پیدا نمی‌کردند. به عبارتی همه اصولگرایان تصور داشتند که قوی هستند و می‌توانند پیروز باشند.»

وی با بیان این‌که مردم قزوین از قدرت‌الله علیخانی، آیت‌الله تاکندی و سید‌ناصر قوامی «حرف شنوی» دارند، گفت: «این افراد و جریان اصلاحات از خانم زرآبادی حمایت کردند و در نهایت ایشان رای آورد و گرنه اگر خود این خانم به تنهایی وارد صحنه می‌شد، شاید اتفاقات به این صورت رقم نمی‌خورد. جریان اصلاحات همواره در استان رای را دارد که در این دوره به نفع خانم زرآبادی به صندوق‌ها ریخته شد.»

وی با انتقاد از «عدم برنامه‌ریزی» اصول‌گرایان اظهار کرد: در موضوع انتخابات در جریان اصول‌گرایی «تدبیر» صورت نگرفت که این موضوع به بزرگان جریان اصول‌گرایی برمی‌گردد.

حسینی که در مجلس نیز به اظهارات جنجالی مشهور بوده، و طی مصاحبه‌ای در پاسخ به سوالات متعدد خبرگزاری فارس، الگوی خود را تنها آیت‌الله علی خامنه‌ای عنوان کرده، با انتقاد از قدرت‌الله علیخانی، او را به «نوچه‌پروری» متهم کرده و می‌گوید: جریان آقای علیخانی یک جریان فردی نیست، ایشان سابقه فعالیت ۳۰ ساله در استان قزوین دارند، در زمان آقای میرحسین موسوی ایشان ۸ شغل و مسوولیت داشتند، در استان پول خرج کرده‌اند و به افراد استفاده و سود رسانده‌اند و الان برای خود در استان نیرو چیده‌اند. همین آقای موسوی فرماندار سابق قزوین به واسطه حمایت آقای علیخانی به این جایگاه رسید و از این نیروها زیاد در سطح استان دارند که به واسطه کاری که شیخ قدرت برای آن‌ها کرده است که حاضرند برای ایشان فداکاری کرده و زحمت او را پس دهند و امروز می‌گویند که اگر شما برای ما زحمت کشیدید که ما به جایگاه و ثروت برسیم ما نیز به شما خدمات می‌دهیم و در موردش مطلب می نویسند.»

وی در ادامه این گفت‌وگو خود را در جایگاه «معیار سنج انقلاب» قرار داد و مدعی شد: «بنده، آقای علیخانی را انقلابی نمی‌دانم چراکه در واقع ایشان در طی این سال‌ها نوچه‌پروری کرده‌اند که این موضوع موجب عدم رشد سیاسی و توسعه استان قزوین شده است، از ابتدا ایشان در استان دعواهای زیادی به راه انداختند و در دوره‌ای که باید خدمات به استان می‌رسید، دسته‌هایی راه افتاد به حمایت از ایشان و علیه ایشان.»

گفتنی است «حسینی» پیش‌تر در جلسه عمومی انصار حزب‌الله در بهمن ۹۲ ضمن حمایت از «سعید مرتضوی» متهم اصلی جنایات کهریزک و مفاسد مالی گسترده در پرونده سازمان تامین اجتماعی گفت: «در مورد آقای مرتضوی باید گفت که ایشان اشتباهات و تخلفاتی داشته است که راجع به آن‌ها نمی‌توانیم اغماض کنیم. از جمله کارهایی که خطا بود و انجام داد و رهبری و بچه‌حزب‌اللهی‌ها را رنجاند فیلمی بود که به دست آقای احمدی‌نژاد داد و به مجلس آورد و آن روز سیاه را رقم زد. ما آن روز خیلی از آقای احمدی‌نژاد خواهش کردیم که این فیلم را مطرح نکند، نگران آقای شیخ‌الاسلامی نباشد و او رای خواهد آورد و واقعا هم رای می‌آورد، چرا که این کار آقای مرتضوی بود و نتیجه آن هم به ضرر مملکت شد. ولی این نکته را به شما عرض کنم حملاتی که علیه شخص آقای مرتضوی صورت می‌گیرد به این دلیل است که این‌ها می‌خواهند انتقام سال ۸۸ را از ایشان بگیرند! نمی‌خواهم بگویم اشتباه نداشته است ولی این‌که الان مدام حمله می‌کنند و دست‌بردار نیستند درصدد انتقام از ایشان هستند، چرا که یک‌تنه در میدان ایستاد و این واقعیتی است که باید پذیرفت. و الا از این قسمت تخلفات در ادارات و شرکت‌ها به‌وفور اتفاق می‌افتد!»

نماینده تندروی وابسته به جبهه پایداری در خصوص اظهار نظر جنجالی‌اش درباره «اپیلاسیون بانوان» نیز گفت: «من با اپیلاسیون مشکلی نداشتم، بلکه به وضعیت برخی آرایشگاه‌ها که در آن، زن‌ها مردان را آرایش می‌کردند و در برخی دیگر مردان زنان را مخالف بودم، این وضعیت غیرقابل قبول بود و متاسفانه رسانه‌ها با این تذکر من سیاسی برخورد کردند.» این در حالی است که وی پیش‌تر در هیچ‌کدام از اظهاراتش، دلیل مخالفت و اظهارات خود را «آرایش مردان توسط زنان» عنوان نکرده است.

حسینی در اردیبهشت‌ ۹۴، با حمایت قاطع از بیانیه افرادی ناشناخته مبنی بر برخورد با «اپیلاسیون بانوان» در قزوین، از عزم خود برای طرح این موضوع در صحن علنی مجلس خبر داد و گفته بود: «در برخی از آرایشگاه‌های شهر قزوین مجوز خال‌کوبی بر بدن زنان و این‌گونه مسائل داده شده است. که این مساله حرام است و در اسلام هم مورد نکوهش قرار گرفته است. این‌چنین کارهایی کاملا برخلاف اصول اسلامی ما است. چنین کارهایی چون در سایر کشورهای جهان صورت می‌گیرد، متاسفانه برخی در داخل کشور ما هم می‌خواهند که خود را با جهانیان منطبق کنند. این در حالی است که چنین کاری به هیچ عنوان در شان ملت ایران نیست. اصلا باید برخورد با آرایشگاه‌های زنانه از بالا صورت بگیرد و بدون شک من در کمیسیون فرهنگی مجلس این موضوع را مطرح می‌کنم تا با آرایشگاه‌هایی که چنین اقداماتی (اپیلاسیون و خالکوبی) را انجام می‌دهند برخورد شود.»

سیدمرتضی حسینی در پاسخ به این سوال که «بعد از ۴ سال نمایندگی مردم قزوین، چه نمره‌ای به خود می‌دهید»، گفت: من در سلامت و «دفاع از جریان ولایت» به خودم «نمره ۲۰» می‌دهم. به‌ هیچ‌ عنوان از جایگاهی که داشتم سوءاستفاده نکردم و یک‌نفر را پیدا نمی‌کنید که بگوید آقای حسینی برای خود و خانواده‌اش کاری کرده باشد. در مقابل برخی کارها را می‌توانستیم بهتر انجام دهیم و شاید ضعف‌هایی داشتیم که دلیل آن مشکلات مالی بود.

این نماینده تندروی قزوینی در بخش دیگری از اظهاراتش، عملکرد دولت روحانی را «ضعیف» ارزیابی کرد، گفت: «به‌ نظر بنده عملکرد دولت یازدهم در مجموع منفی است؛ احمدی‌نژاد اگر حواشی دوره دوم ریاست‌جمهوری خود را نداشت، بهترین رییس‌جمهور بود اما حواشی که به‌ وجود آمد، کارهای بزرگ او را نیز خراب کرد. وی در مقابل آمریکا و عربستان مستقلانه عمل کرد که همین موضوع نیز روی افکار عمومی تاثیر می‌گذاشت و موجب افزایش قیمت نفت می‌شد. احمدی‌نژاد هر وقت سخنرانی می‌کرد قیمت نفت ۲۰ دلار بالا می‌رفت! و امروز هر وقت آقای روحانی سخنرانی می‌کند نفت ۲۰ دلار کاهش پیدا می‌کند! برای این‌که دولت‌ها احساس خطر نمی‌کنند، اما در زمان دولت قبل خیلی از کشورها احساس خطر کردند و نفت خریدند.»