شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹

نماینده ولی‌فقیه در قزوین: تکذیب هاشمی «دروغ» است

منتشر شده در: .

Abdolkarim-Abedini-sahamnewsامام‌جمعه قزوین مدعی شد: شواهد نشان می‌دهد این که برخی گفته‌اند «دنیای فردا دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها» از سر آگاهی بوده و تکذیب‌هایشان دروغ است.

به گزارش «سحام»، عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین اظهار کرد: رهبری در دیدار مداحان در خصوص اظهارات اخیر یکی از مسئولان نظام که گفته بود «دنیای فردا دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها»، موضع‌گیری مهم و تاریخی داشتند.

وی با اشاره به سخنان رهبری که گفت: «اگر این گفته از سر نا آگاهی گفته شد که نا آگاهی بوده اما اگر از سر آگاهی گفته شده باشد، خیانت است» اظهار عقیده کرد: هیچ کسی انتظار نداشت که این مسئول چنین «گستاخی» در این حوزه داشته باشد و آب به آسیاب دشمن ریخته و به نفع آن‌ها حرف بزند و فرمایشات رهبری هشداری جدی به این اظهارات نابجا بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: اگر آن‌ها فراموشی و یا آلزایمر گرفته‌اند و به خاطر این مشکل دست به اظهارات نابجا می‌زنند، اطرافیان‌شان و مسئولان دیگر مراقب چنین افرادی باشند چرا که بازتاب چنین حرف‌هایی در فضای داخلی و بین‌المللی می‌تواند مملکت را به باد دهد.

عابدینی گفت: این شخص (هاشمی رفسنجانی) در گذشته هم دست به اقدامات و اظهارات مشابه زده بود و در موردی گفته بود که در پاکستان با کسی دیدار کردم که مایل بود تا کشورهای اسلامی صاحب سلاح هسته‌ای باشند و اظهارات وی کمک بسیاری به دشمن کرد و شواهد نشان می‌دهد که چنین اقداماتی از سر آگاهی است و این عمل خیانت محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: این اولین بار نیست که این حرف‌ها گفته شده و با وجود انعکاس در سایت‌های مورد تأییدشان، تکذیب می‌شود. این عمل مانند سنگ ریزه‌ای است که به شیشه جمهوری اسلامی می‌زنند تا میزان بیداری ملت را بسنجند و اگر مقابله‌ای از مردم نبینند، اظهارات بدتری را مطرح کنند.

امام‌جمعه قزوین اضافه کرد: اگر شما می‌گویید عصر مذاکره است، با چه کسانی می‌خواهید مذاکره کنید؟ آیا با امریکایی‌ها که خودشان بالاترین و قوی‌ترین سلاح کشتار جمعی را در اختیار دارند و هر روز هم بر قدرت خود اضافه می‌کنند و سال‌ها پیش هیروشیما و ناکازاکی را مورد حمله هسته‌ای قرار دادند و هنوز مهر برجام خشک نشده عهدشکنی را آغاز کرده‌اند، می‌خواهید مذاکره کنید؟

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با یادآوری سخنان رهبری در خصوص مذاکرات و این‌که وی بارها اعلام کرده «به مذاکرات خوش‌بین نیست»، گفت: عده‌ای با نادیده گرفتن امکانات و توانایی‌های داخلی و نیروی انسانی توانمند دل به مذاکرات بسته و «دست تکدی‌گری» به سوی دشمنان دراز می‌کنند و فرمایشات رهبری را جدی نمی‌گیرند.

وی افزود: عده‌ای آن‌قدر سرشان به کار جناحی و سیاسی‌کاری گرم شده و دنیاطلبی را دنبال می‌کنند «فهم‌شان خشک شده» و «عقل‌شان از تحلیل ساده‌ترین مسائل درمانده است» و در این شرایط حرف‌های فتنه‌گرانه مطرح می‌شود و زمانی که مردم! را در مقابل خود می‌بینند شروع به تکذیب می‌کنند و همه باید بدانیم که این تکذیب دروغ است.

این نماینده ولی‌فقیه مشخص نکرده که اگر «مردم» با هاشمی رفسنجانی مخالفند، چرا در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، «بالاترین» رای را به او دادند و او را در صدر فهرست خود برای این مجلس نشاندند!

عابدینی به پیامدهای اظهاراتی نظیر این‌که «دنیای فردا دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها» اشاره و با بیان این‌که این اظهارات «غلط مرکب» است، افزود: چنین اظهاراتی دشمن را اهل مذاکره و روشن‌فکر معرفی می‌کند؛ در حالی که آن‌ها اهل منطق و مذاکره نیستند.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: آن‌ها با این حرف‌ها مردم متدین و فرهیخته جمهوری اسلامی ایران را اهل جنگ و کشتار معرفی کرده‌اند. ما موشک داریم اما موشک‌های ما بازدارنده است و با آن‌ها اجازه نمی‌دهیم کسی به خاک کشور ما دست‌درازی کند و ما هرگز مهاجم نیستیم و نخواهیم بود.

خطیب جمعه قزوین با بیان این‌که «عزت را از آمریکا و انگلیس خواستن بسیار منافقانه و خیانت‌آمیز است»، یادآور شد: آدمی که اظهارات منافقانه را مطرح می‌کند باید توبه کند و اگر او هوش و حواس چنین کاری را ندارد، آدم‌هایی که او را همراهی می‌کنند توبه کنند.

وی خطاب به مسئولان نظام گفت: مسئولان در مقابل افرادی که با حرف‌های نابجا امنیت کشور را به خطر می‌اندازند، «قانونی» عمل کنند و آن‌ها را سر جای خودشان بنشانند و به آن‌ها اجازه فعالیت ندهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر این‌که باید سخنان رهبری در هر حوزه‌ای به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد تا وظیفه دینی و انقلابی محقق شود، اظهار کرد: رهبری در دیدار مداحان در خصوص وظایف مداحان هم فرمایشاتی داشتند و این‌که مداحان مردم را تنها در شعار نگه ندارند و تلاش کنند شعور مردم را نیز بالا ببرند از مهم‌ترین آن‌هاست.

نمایندگان ولی‌فقیه در ایران و تریبون‌های رسمی وابسته به رهبری طی سال‌های اخیر همواره «چشم به دهان» رهبری دارند تا به محض اظهار نظر وی درباره مسئله‌ای، بدون توجه به درست و غلط بودن آن، مواضع خود را به صورت ناآگاهانه یا آگاهانه همان‌گونه که مطابق با میل او باشد، تنظیم کنند.

امام‌جمعه قزوین در ادامه اظهارات خود با بیان این‌که نباید رویکرد مردم نسبت به طبیعت به گونه‌ای باشد که آن را به‌صورت «بت» ببینیم، بیان کرد: برخی با باور به این که اگر سبزه را گره بزنیم مشکلات برطرف می‌شوند دچار شرک می‌شوند و چنین باورهایی مربوط به دوران جاهلیت است و نباید در جامعه رواج پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اضافه کرد: باید با نگاه عاقلانه و ایمانی به مسائل نگاه کرد و در پی گره‌گشایی مسائل باشیم و با جهالت و خرافات هرگز گره از کارها و مشکلات باز نخواهد شد و رسانه‌ها هم نباید به این خرافات و کارهای جاهلانه دامن بزنند.