سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

افشای اطلاعات محرمانه داعش توسط یک شهروند سوری

منتشر شده در: .

Daesh-saham-newsیک شهروند سوری پس از قطع همکاری با داعش، اطلاعات مهمی را از نحوه فعالیت این گروه افشا کرده است.

به گزارش «سحام»، رسانه بریتانیایی اسکای نیوز خبر داده که یک شهروند سوری که مدت‌ها با داعش همکاری می‌کرده و با نام «ابوحامد» شناخته می‌شود، به دفتر سازمان ملل در ترکیه پناهنده شده است.

وی با انتشار اسناد محرمانه داعش و مصاحبه با رسانه‌های غربی و برخی رسانه‌های حامی بشار اسد -مانند سانا- درباره وضعیت فعلی داعش افشاگری نموده است.

بر اساس اظهارات ابوحامد، داعش مدت‌هاست توسط افسران سابق حزب بعث که روحیه و باورهای سکولار دارند، اداره می‌شود و ماهیت اسلامی ابتدایی خود را از دست داده است.

ابوحامد یک فلش مموری را از پلیس امنیت داخلی داعش سرقت کرده که روی آن اسامی ۲۲۰۰۰ نفر از نیروهای داعش و فرم ثبت نام و مشخصات آن‌ها درج گردیده است.

برخی رسانه‌ها هنوز درباره صحت این اطلاعات شک دارند، اما بی بی سی گزارش کرده که منابع امنیتی فرانسه گفته‌اند حداقل نام ۳ تروریست عملیات‌های تروریستی اخیر فرانسه در فهرست مذکور می‌باشد.

در عملیات‌های تروریستی اخیر فرانسه بیش از ۸۰ نفر کشته شدند.

خبرنگار اسکای نیوز که در یک محل مخفی در خاک ترکیه، موفق به دیدار ابوحامد شده، گزارش کرده است که بر اساس اسناد و اظهارات ابوحامد، اغلب افراد رده بالای داعش برای سرویس‌های امنیتی غربی شناخته شده فعالیت می‌کنند.