جمعه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۹

فشار امنیتی «معاونت آمار و بررسی» حوزه‌های علمیه بر شاگردان آیت‌الله نکونام

منتشر شده در: .

Nekoonam-saham-newsشاگردان آیت‌الله محمدرضا نکونام مرجع تقلید دربند با محدودیت‌ها و آزارهای دادگاه‌ ویژه روحانیت روبرو هستند.

به گزارش «سحام»، «معاونت آمار و بررسی» حوزه‌های علمیه که بازوی اطلاعاتی و عملیاتی دادگاه ویژه روحانیت در حوزه‌های علمیه محسوب می‌شود، طی روزهای اخیر شاگردان آیت‌الله محمدرضا نکونام را احضار و آن‌ها را تحت فشار امنیتی قرار داده است.

این معاونت که با هدف «رصد و کنترل» علما و طلاب در حوزه‌های علمیه تشکیل شده، به شاگردان آیت‌الله نکونام فشار آورده که به هیچ عنوان از او طرفداری نکنند و هیچ‌گونه اقدامی نیز در جهت ترویج نظریات وی انجام ندهند.

گفتنی است که تمامی امور مربوط به «مدارج علمی»، «معیشت»، «بیمه» و تمامی خدمات به هر طلبه‌ای، با تایید و امضای این معاونت انجام صورت می‌گیرد.

گفته می‌شود طلاب حوزه‌های علمیه در صورت تخطی از دستورالعمل‌های ابلاغ شده توسط این معاونت، از تمامی امکانات، مزایای تحصیلی و معیشتی محروم خواهند گردید.

آیت‌الله محمدرضا نکونام فقیه نواندیش دینی است که به دلیل مخالفت با نظریه‌های جزم اندیشانه فقیهان حکومتی چون آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی مدت دو سال است که در زندان به سر می‌برد.