شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹

دبیرکل جبهه پایداری: «گرین کارت» دارم که دارم، به شما چه؟!

منتشر شده در: .

Morteza-Aghatehrani-saham-newsدبیرکل جبهه پایداری گفت: مردم هوشیار باشند تا با بحث انحرافی «گرین کارت» داشتن وی، از مبارزه با آمریکا منحرف نشوند!

به گزارش «سحام»، حجت‌الاسلام آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری گفته است: «مگر دعوا سر “گرین کارت” است که می‌گویند فلانی گرین‌ کارت دارد، خب! دارد می‌خواهی چه کارش کنی؟ مردم هوشیار باشید! می‌خواهند با این حرف‌ها شما را از دعوا با آمریکا منحرف کنند!»

گفتنی است گرین کارت یا کارت سبز (به انگلیسی: Green Card) به کارتی گفته می‌شود که نشان دهنده اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا است. به کارت‌های اقامت در دیگر کشورها نیز گاهی کارت سبز گفته می‌شود.

گرین کارت آمریکا در واقع اجازه اقامت دائم، کار، تحصیل، زندگی و مسافرت به آمریکا و استفاده از مزیت شهروندی آمریکا بدون تحمل زمان طولانی و هزینه بسیار است.

دریافت این کارت از طربق کانال‌های خانوادگی، پناهندگی، شغلی و قرعه‌کشی امکان‌پذیر است.

یکی دیگر از راه‌های دریافت کارت سبز اثبات برجستگی علمی یا ورزشی، مثلاً از طریق داشتن رکوردهای بین‌المللی است.

کارت اقامت دائم ایالات متحده از سال ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴ به رنگ سبز بوده است و به همین دلیل به کارت سبز یا گرین کارت مشهور گردید. اما بعد از آن طرح این کارت‌ها عوض شد تا می ۲۰۱۰ که دوباره کارت‌های جدید با رنگ سبز طراحی شدند.

به گفته دولت آمریکا طراحی جدید این کارت‌ها به گونه‌ای است که جعل و سوء استفاده از این کارت‌ها را غیرممکن می‌کند.

برای دریافت گرین کارت یا همان کارت سبز باید برخی قوانین آمریکا رعایت شود.

این گرین کارت هر شش ماه یا یک‌سال باید تمدید شود و در واقع افرادی که از آن استفاده می‌کنند، باید هر چند وقت یک‌بار به آمریکا بروند و اعتبار خود را تمدید کنند.

بهار