سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹

مهدی کروبی از حصر: علیرغم اشکالاتی که از ۸۸ تاکنون داشته و دارم٬ برای «حفظ جمهوریت» رای خواهم داد

منتشر شده در: .

Mehdi-Tahmasebi&Mehdi-karroubi-saham-newsدقایقی پیش «محمدتقی کروبی» فرزند شیخ محصور جنبش سبز از رای دادن «مهدی کروبی» در محل حصر غیرقانونی خانگی خود خبر داد.

به گزارش «سحام»، محمدتقی کروبی فرزند مهدی کروبی اعلام کرد که پدرش برای مصلحتی که همانا «حفظ جمهوریت» است، در محل حصر خود رای خواهد داد.

محمدتقی کروبی با اعلام این خبر در صفحه اینستاگرام خود نوشته که دقایقی پیش مادر به نقل از پدر گفت: «علی‌رغم اشکالاتی که از سال ۸۸ تاکنون داشته و دارم در روز جمعه برای مصلحت مهم‌تری (حفظ جمهوریت) رای خواهم داد.»

این در حالی است که مهدی کروبی همواره یکی از منتقدان سرسخت «نظارت استصوابی» و اعمال فراقانونی و غیرقانونی شورای نگهبان بوده است.

وی پیش از حصر غیرقانونی و غیرشرعی خود بارها طی نامه‌نگاری‌های متعدد و تاریخی، به اعمال دیکتاتوری در «پوشش قانون» توسط شورای نگهبان و نهادهای غیر انتخابی نظام اعتراض کرده بود.

محمدتقی کروبی هم‌چنین اعلام کرده که «امروز عصر از ماموران امنیتی خواسته شده زمینه حضور صندوق سیاری در مکان «حصر» جهت رای دادن پدر در روز جمعه را فراهم سازند.»

مهدی کروبی از بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ با دستور غیرقانونی و غیرشرعی آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران و بدون برگزاری هرگونه دادگاهی در حصر خانگی به سر می‌برد.

در طول ۵ سال حصر غیرقانونی و غیر شرعی آقای کروبی، شرایط وی به گونه‌ای بوده که در سه سال اول از نور آفتاب محروم و در اتاق کوچکی نگهداری شده است.

محرومیت از نور آفتاب و هوای تازه سبب شد آقای کروبی به انواع بیماری‌های مفصلی و جسمانی دچار شود، به گونه‌ای که وی بدون «والکر» نمی‌تواند در مکان حصر راه برود و حتما باید برای امور روزانه خود از دیگران درخواست کمک کند.

آیت‌الله محمود امجد دقایقی قبل با صدور پیامی از مردم خواست به کاندیداهایی رای دهند که اولویت آن‌ها «رفع حصر از رهبران جنبش سبز» باشد.