سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

چهره‌های معتدل زیر بار لیست «حدادعادل» نرفتند؛ لیست‌های جدید اصولگرایان در راه است

منتشر شده در: .

osoolgaraian-sahamnewsاختلافات در میان اصولگرایان تشدید شده و چهره‌های معتدل این جریان به دنبال انتشار لیست‌های جدیدی هستند.

بسیاری از چهره‌های شناخته شده این جریان از نحوه بسته شدن لیست فراگیر اصولگرایان ناراضی هستند. بنابراین می‌توان انتظار داشت که اصولگرایان با لیست‌های مختلفی در عرصه انتخابات ظاهر شوند.

براساس این گزارش، خبرها حکایت از آن دارد که برخی از کاندیداهای اصولگرا که در لیست نهایی تنظیم شده به وسیله حدادعادل و شرکا خارج مانده‌اند، از این روند ناراضی هستند.

در حالی که حدادعادل سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان، انتشار فهرستی اصولگرا موازی با فهرست انتخاباتی اصولگرایان را بعید دانست، بسیاری از اصولگرایان حذف شده اعلام کرده‌اند به نحو دیگری در انتخابات حضور خواهند داشت. روز گذشته، غفوردی فرد به «انتخاب» گفت که با لیست صدای ملت می آید.

وی افزود: در نتیجه رفتار برخی از افراد، بسیاری از بزرگان اصولگرایی از نحوه ائتلاف میان اصول‌گرایان رضایت کافی را ندارند.

حسین طلا نیز از باقی ماندن خود در رقابت‌ها خبر داد. او نماینده تهران در مجلس نهم که نامش در لیست اصولگرایان به چشم نمی‌خورد. در پاسخ به شایعات مطرح شده در مورد انصرافش از رقابت‌ها گفت: من هم همچون برخی دیگر از اصولگرایان اعلام کرده‌ام که انصراف نمی‌دهم. در عرصه انتخابات باقی می‌مانم.

حسین طلا خبر از این داد که احتمالا با لیست‌های دیگر وارد عرصه می‌شود، البته وی تاکید دارد که لیست‌ها صنفی است. طلا در این مورد توضیح داد: افراد گوناگونی از من دعوت کرده‌اند که در لیست انتخاباتی آنان حضور داشته باشم. من البته نمی‌خواهم در لیست سیاسی باشم. اما در لیست‌های صنفی می‌روم و به صورت مستقل هم حضور خواهم داشت.

طلا در مورد موضع دیگر اصولگرایان هم گفت: آقای سیدشهاب‌الدین صدر از من برای حضور در لیست‌های انتخاباتی دعوت کردند.

در این چند روز نام شهاب‌الدین صدر بیش از دیگر اصوگرایان به گوش می‌خورد. گویا وی قصد دارد در انتخابات پیش رو نقشی پررنگ‌تر بازی کند. حتی به صورتی که بعضا شنیده می‌شود که وی می‌خواهد لیست مستقل بدهد. در روزهای گذشته برخی خبرها حکایت از این داشت که صدر عضو هیات رئیسه مجلس هشتم در تلاش برای تهیه یک لیست انتخاباتی از میان نامزدهای اصولگرایی است که در لیست فراگیر اصولگرایان حضور ندارند.

همین موضوع باعث شده که در ساعات گذشته انواع شایعات و حملات از طرف رسانه‌های وابسته به اصولگرایان تندرو به شهاب الدین صدر صورت بگیرد. تا جایی که حتی خبر انصراف وی را به نادرست منتشر کردند. در این میان شهاب‌الدین صدر نیز با صدور یک بیانیه به شایعه انصراف خود واکنش نشان داد و اعلام کرد که قطعا در عرصه انتخابات باقی خواهد ماند.

اطلاعیه ستاد دکتر سیدشهاب‌الدین صدر بدین شرح است: در چند روز اخیر، شایعاتی مبنی بر «ارائه لیست موازی با شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان»، و یا «اعلام انصراف از کاندیداتوری»، توسط جناب آقای دکتر سیدشهاب‌الدین صدر، نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی منتشر شده است. بدینوسیله ضمن تکذیب این‌گونه شایعات، همه گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخاباتی را به رعایت اخلاق سیاسی و انتخاباتی دعوت می‌نماییم.

بر اساس آخرین اخبار، شهاب‌الدین صدر در جلسه‌ای که در حسینیه فاطمه الزهرا در میدان فلسطین، برگزار کرده، در تلاش است اشخاصی همچون سیدمهدی هاشمی، حبیب الله کاسه ساز، غفوری فرد و حسین بیادی را با خود همراه کند.

پیش از این نیز، بهروز نعمتی، نماینده فعلی مجلس گفته بود: بر اساس جلساتی که با کاظم جلالی رئیس فراکسیون رهروان ولایت داشتیم، تلاش خواهیم کرد تا یک لیست ائتلافی از مجموعه نیروهای رهروان، اعتدال‌گرا و افرادی که بر مبنای عقلانیت تصمیم می‌گیرند، تنظیم کنیم. در صورت منتشر نشدن لیست ائتلاف رهروان با نیروهای اعتدال‌گرا در دو الی سه روز آینده، قطعا رهروان ولایت فهرست مجزای انتخاباتی خود را با حضور نیروهای سرشناس این جریان منتشر خواهد کرد.

علاوه بر این رفعت بیات، نماینده اصولگرای مجلس هفتم هم خبر داده که در حال رایزنی برای انتشار فهرستی موسوم به «نیروهای مستقل انقلاب» برای انتخابات مجلس دهم است. بدین ترتیب به نظر می‌رسد «نهضت انصراف» اعلام شده از سوی شورای ائتلاف اصولگرایان مورد استقبال نامزدهای این جریان سیاسی قرار نگرفته است.