سه شنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۸

آخرین وضعیت سحرخیز، مازندرانی و اسدی

منتشر شده در: .

سید محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا و ایسنا از آخرین وضعیت پرونده سه موکلش عیسی سحر خیز، احسان مازندرانی و اسدی گفت. علی‌رغم همه تلاش‌هایی که انجام شد تا بگویند این سه نفر از عوامل نفوذی هستند اما بازپرس پرونده به این نتیجه نرسید و برای همین هم از لفظ نفوذ در قرار مجرمیت استفاده نکرد بلکه جرم موکلان را فعالیت تبلیغاتی علیه نظام تشخیص داد.

علیزاده طباطبایی تاکید کرد: با همه این‌ها دادیار پرونده با قرار بازپرس موافقت نکرد و معتقد بود که علاوه بر فعالیت تبلیغاتی علیه نظام باید توهین به نظام و اجتماع و تبانی علیه نظام نیز به جرائم اضافه شود بنابراین در این مورد بین بازپرس و دادیار اختلاف نظر ایجاد شد و پرونده پیش قاضی رفت و او نیز با نظر دادیار پرونده موافقت کرد.

او افزود : در ادامه این مساله برای موکلان من قرار مجرمیتی با همین سه عنوان صادر شد و کیفرخواست به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع داده شد اما زمان برگزاری دادگاه هنوز مشخص نیست.

طباطبایی گفت: موکلان بنده به ویژه آقای مازندرانی و سحرخیز در شرایط جسمی مناسبی نیستند  و تا زمانی که تحقیقات انجام می‌شود طبیعی است که متهم در اختیار ضابط قضایی باشد اما وقتی تحقیقات تمام شد باید متهمان به زندان عمومی زیر نظر سازمان زندان‌ها منتقل شوند که این کار در مورد موکلان بنده صورت نگرفته است.

علیزاده طباطبایی با بیان اینکه احسان مازندرانی مشکل ریه پیدا کرده است، گفت: علیرغم درخواست‌های مکرر موکل من را پیش پزشک متخصص نفرستاده‌اند من فردا با معاون دادستان جلسه دارم که موکلانم یا با قرار وثیقه آزاد شوند یا محل نگهداری آن‌ها به زندان عمومی تغییر یابد.