سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

دیدار دختران میرحسین با عزت الله انتظامی؛ کتاب و نامه و خاطره برای محصوران

منتشر شده در: .

Ezzatollah-Entezami-sahamnewsدختران میرحسین موسوی و دکتر رهنورد برای دیدار به خانه هنرمند مردمی عزت‌الله انتظامی رفتند و ضمن ابلاغ سلام مادر و پدر جویای احوال ایشان شدند.

به گزارش کلمه، فرزندان موسوی و رهنورد در این دیدار خاطرات خوب پدر خود از تئاترهای استاد انتظامی در سنگلج که میرحسین در ایام جوانی به تماشای آن می‌رفت را نقل کردند. آنها هم‌چنین از دیدارهای پر مهر عزت‌الله انتظامی در فرهنگستان هنر و نیز آثار ایشان گفتند و از کتابی یاد کردند که دکتر رهنورد در زمان تصدی ریاست دانشگاه الزهرا در یادبود این هنرمند محبوب چاپ کردند.

عزت‌الله انتظامی نیز در این دیدار صمیمی جویای احوال و شرایط دو هنرمند محصور دکتر رهنورد و مهندس موسوی شد که دختران بخشی از شرایط آنها و نیز چگونگی گذران اوضاع محصورین در این شرایط و چگونگی تبدیل خانه به زندان را برای آنان شرح دادند.
Ezzatollah-Entezami-sahamnewsدر این دیدار که در فضایی دل‌نشین و هنری برگزار شد آقای انتظامی کتابی به دکتر زهرا رهنورد و مهندس موسوی با عنوان من عزتم بچه سنگلج، که مشتمل بر عکس‌های زندگی هنری و تاریخ فعالیت‌های هنری ایشان است اهدا نمودند.

همچنین نامه‌ای مکتوب برای ایشان امضا کردند که تصویر و متن آن در پی می‌آید:
Ezzatollah-Entezami-sahamnewsچگونه می‌توان درحالی‌که در هوای آزاد نفس می‌کشی به آنانی که تنفسِ دمی هوای آزاد از آنان دریغ شده است نیندیشید. و من چند سالی است که در آرزوی آزادی دو بزرگواری هستم که آزادی از آنان دریغ شده است. پدر و مادری شریف که نسل دیروز و امروز ما بابت خدماتشان به آنها مدیون است. خدمات گران‌قدر جناب آقای مهندس میرحسین موسوی در زمان دشوار جنگ هرگز از یادها نخواهد رفت. از همین رو است که طبق آموزه‌های بزرگان دینمان، نباید نیکی‌ها را فراموش کرد چنان که مردم بزرگوار میهنمان نیز از یاد نبرده‌اند.

کاش امروز شرایطی فراهم شود تا باز هم بتوان از توانمندی‌های چنین افرادی بهره ببریم. و به‌جای در حصر نگه داشتنشان، از خدماتشان، یک ملت بهره ببرد.

یقین دارم بزرگان این مرزوبوم نیز بزرگوارانه و از سر مهر و نه کین به این دو عزیز بیندیشند و هر چه زودتر موجبات آزادی آنها را فراهم آورند. باشد که در اعتلا و سربلندی کشور، اجازه یابیم همه سهیم باشیم.