شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹

بیانیه اعضای کارزار لگام درباره حکم اعدام تعدادی از هموطنان کرد

منتشر شده در: .

Legam-saham-newsاعضای کارزار لگام، لغو گام به گام مجازات اعدام، در اعتراض به احکام اعدام شهروندان کرد بیانیه‌ای را صادر کردند. در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار «سحام» قرار گرفته، آمده است:

هم میهنان آگاه و گرامی!

قوه قضائیه ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ ﺍﺳﻼﻣﻲ، ﻫﺮ ﺳﺎﻟﻪ ﺑﺎ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭﻱ ﺩﺍﺩﮔﺎه‌های ﻓﺮﻣﺎﻳﺸﻲ ﻭ ﭼﻨﺪ ﺩﻗﻴﻘﻪﺍﻱ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺩﺍﺩﺭﺳﻲ ﻋﺎﺩﻻﻧﻪ ﻭ ﺣﻀﻮﺭ ﻭﻛﻼﻱ ﺑﻲ ﻃﺮﻑ ﻭ ﺗﻌﻴﻴﻨﻲ و تحت تاثیر نماینده وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه ﻭ ﺑﺮﺍﺳﺎﺱ ﺑﺰﺭﮒ ﻧﻤﺎﻳﻲ ﺍﺗﻬﺎﻣﺎﺕ ﻭ ﻳﺎ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺍﻋﺘﺮﺍﻓﺎﺕ ﺍﺟﺒﺎﺭﻱ توسط بازجویان وزارت اطلاعات، ﺟﻮﺍن‌های ﺯﻳﺎﺩﻱ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﻭ ﺯﻧﺪﺍنﻫﺎﻱ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﻣﺪﺕ ﻣﺤﻜﻮﻡ می‌کند، ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﺮﺧﻲ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﺍین‌گونه ﻇﻠﻢ ﻭ ﺑﻲ ﻋﺪﺍﻟﺘﻲﻫﺎ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺍﻗﻠﻴﺖﻫﺎﻱ قوﻣﻲ – ﻣﺬﻫﺒﻲ ﺑﻪ ﻣﺮﺍﺗﺐ ﺳﺨﺘﮕﻴﺮﺍﻧﻪﺗﺮ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ.
اخیرا حکم غیر قانونی و ضد انسانی اعدام شهرام احمدی و شش نفر دیگر به نام‌های: کاوه ویسی، کاوه شریفی، بهمن رحیمی، محمد یاور رحیمی، طالب ملکی و پوریا محمدی بدون رعایت آیین دادرسی و تشریفات قانونی و عادلانه تایید گردید.

همه این افراد فاقد وکیل تعیینی بوده و حکم آنها در دیوان عالی کشور نیز تائید شده و جهت اجرای حکم به دایره اجرای احکام زندان رجایی شهر کرج ابلاغ شده است و هر لحظه احتمال اجرای حکم این افراد وجود دارد. این زندانیان در بند ۴ سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج نگهداری می‌شوند و هم اکنون شش نفر از این افراد محکوم به اعدام را به سلول انفرادی برده‌اند.

ما کنش‌گران کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام)، این احکام ظالمانه را قویا محکوم نموده و از همه مردم و مراجع قانونی و سازمان‌های حقوق بشری همچون سازمان عفو بین الملل، صلیب سرخ، کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، و بالاخص گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران جناب آقای احمد شهید، و همچنین پارلمان اروپا، می‌خواهیم که نسبت به این احکام بی تفاوت نباشند. بنابراین از همگان با هر مرام و عقیده، دعوت می‌کنیم تا با راه‌اندازی کمپین مخالفت با اعدام زندانیان کرد، از مرگ تعدادی از هم‌وطنان‌مان، پیشگیری نمایند. اگر همگی با هم عمل کنیم، از مرگ شهرام و شهرام‌ها پیشگیری کرده‌ایم. در غیر آن‌صورت، ما نیز به دلیل سکوت و بی عملی در این کار ضد بشری شریک هستیم.

انتظار می رود از فعالین و سازمان‌های حقوق بشری، سیاسی، اجتماعی مذهبی تا سکولار، شیعه، سنی، بهایی، با هر مرام و مسلک در این کارزار شرکت فعال داشته باشیم.

کنشگران کارزار لغو گام به گام اعدام ـ لگام
۲۶ آبان ۱۳۹۴