شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹

بازداشت تعدادی از شهروندان معترض در مقابل زندان اوین/ ضرب و شتم پدر سعید زینالی

منتشر شده در: .

Akram-neghabi-saeed-Zeinali-sahamnewsدر تجمع صبح روز شنبه مقابل زندان اوین، تعدادی ازفعالان و معترضین تجمع کننده  بازداشت شدند.

به گزارش «آمدنیوز»، تجمع اعتراضی شهروندان در مقابل زندان اوین که با هجوم تعداد زیادی از ماموران لباس شخصی و نیروهای انتظامی همراه بود، به دستگیری تعدای از افراد معترض از جمله مادر زندانی سیاسی امید علی‌شناس و پدر سعید زینالی و هم‌چنین تعدای از شاگردان دکتر محمدعلی طاهری انجامید.

یکی از منابع خبری «آمدنیوز» هم گزارش داده است که پدر سعید زینالی  هنگام بازداشت، از این‌که بالاخره بعد از سپری شدن ۱۷ سال کسی صدای او را شنیده اظهار خوشحالی کرده است و اظهار داشته شاید این بار بتوانیم جوابی برای گمشده خویش پیدا کنیم.

به گفته یکی از شهروندان معترض حاضر در مقابل زندان اوین، ماموران امنیتی به قصد برخورد شدید به خیابان آمده بودند و پس از بازداشت تعدادی از افراد، دکتر محمد نوری‌زاد و دکتر ملکی برای پیوستن به دستگیرشدگان تلاش کردند که سوار ماشین «ون» نیروهای انتظامی بشوند که با ممانعت از سوی ماموران امنیتی مواجه شده و موفق به این کار نشدند.

گفتنی است که ماموران امنیتی هنگام  صحبت پدر سعید زینالی با دستگاه تلفن موبایل، به وی با صدای بلند پرخاش‌گری و دستگاه موبایل وی را ضبط و خاموش کرده‌اند، درعین حال از سرنوشت وی و سایر بازداشت شدگان اطلاعی در دست نمی باشد.

بنا به گزارش خبرنگار «آمدنیوز»، بازداشت شدگان به زندان اوین منتقل شده‌اند. تا لحظه تنظیم خبر تعداد و اسامی دقیق بازداشت شدگان در دسترس نمی‌باشد.

خبر تکمیلی: ضرب و شتم شدید «پدر سعید زینالی» در دادسرای اوین

صبح امروز تعداد زیادی از ماموران به تجمع کنندگان «شنبه‌های اعتراضی زندان اوین» یورش برده و آن‌ها را بازداشت کردند. یکی از تجمع‌کنندگان به خبرنگار «آمدنیوز» گفت که به ازای هر معترض، پنج مامور امنیتی در این یورش حضور داشته است.

دقایقی پیش ماموران امنیتی تعدادی از بانوان بازداشت شده از جمله مادر امید علی شناس را به زندان قرچک ورامین منتقل کردند. یکی از بانوان در حالی‌که سوار بر ون ماموران امنیتی می‌شد مادر سعید زینالی گفت که ماموران همسرش را در داخل دادسرای اوین مورد هجوم قرار داده‌اند. شدت این هجوم به حدی بوده که پدر سعید زینالی خونین شده، وی این هجوم را «وحشیانه» توصیف کرده است.

هم‌چنین بنا بر گزارش دیگری، دقایقی قبل «محسن شجاع» از فعالان مدنی معترض تجمع کننده در برابر زندان اوین، به همراه ۱۵ نفر از بازداشت شدگان، به بند امنیتی دو الف منتقل شدند. ماموران امنیتی در حین این انتقال، به خانواده‌های تجمع کننده در برابر زندان اوین گفته‌اند: «موهای بچه‌های خوشگل‌تان را هم زدیم.»

«اکرم نقابی» مادر سعید زینالی که امروز به دلیل بیماری موفق نشده بود در تجمع حضور یابد، پس از بازداشت همسرش در برابر زندان اوین، حضور یافت و پیگیری بازداشت همسرش را کرد که ماموران با عصبانیت خواستار دوری وی از محوطه زندان اوین شدند و وی را تهدید به بازداشت کردند.

هم‌چنین گزارش‌ها حاکی از آن است که «رضا ملک» و «هاشم زینالی» پدر سعید زینالی به اداره اطلاعات منتقل شده‌اند.

هم چنین تعدادی از شاگردان محمدعلی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه هم در لیست بازداشت شدگان هستند که از اسامی آنان اطلاعی در دست نیست.