پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹

نامه مجید آذرپی و علی شریعتی به رئیس‌ جمهور: به انفعال خود در برابر «پرونده‌ سازی‌ها» پایان دهید

منتشر شده در: .

Azarpey-shariati-sahamnewsدو زندانی سبز در بند در زندان اوین که هر دو عضو ستاد انتخاباتی حسن روحانی در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ بودند، در نامه‌ای به رئیس‌جمهور از انفعال وزرای دادگستری و اطلاعات دولت تدبیر و امید در برابر پرونده سازان در سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات گلایه کرده و از وی خواستند «در برابر این پرونده سازی‌ها به انفعال خود پایان داده و اجازه ندهد که جریانات تندرو با احکام ناعادلانه، آب به آسیاب دشمنان این مرز و بوم بریزند.»

به گزارش «سحام»، «علی شریعتی» و «مجید آذرپی» دو زندانی سبز عضو ستاد انتخاباتی حسن روحانی هستند که با نگاشتن این نامه اعلام کرده‌اند با تاسی از حضرت‌سیدالشهداء (ع) اقدام به شکستن سکوت خود نموده و دست به «اعتصاب غذای نامحدود» تا برآورده شدن خواسته‌های قانونی و مشخص خود که همانا «اجرای عادلانه قانون» است، زده‌اند.

متن نامه این دو زندانی سیاسی که کلمه آن را منتشر کرده، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس محترم شورای عالی امنیت ملی
جناب آقای دکتر حسن روحانی

با سلام و عرض تحیات و تبریک به مناسبت آغاز اجرایی شدن برجام که نقطه‌ی پایانی بر پروژه اسراییلی، ایران هراسی بود و تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان که الهام بخش بسیاری ار آزادی‌خواهان در راه مبارزه با ظلم و ناعدالتی است.

ریاست محترم دولت تدبیر و امید

منتی نداریم که اعلام کنیم به عنوان دو جوان فعال در ستادهای انتخاباتی حضرتعالی هم‌چون بسیاری از اصلاح‌طلبان و مردم صبور ایران اسلامی، پس از ائتلاف و اجماع طلایی حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی و حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سهمی ناچیز اما غرور آفرین در موفقیت شما ملت قهرمان ایران در انتخابات سال«۹۲» داریم.

پس از انتخابات نیز با آگاهی از مسئولیت‌مان در برابر آرایی که به نام شما جمع کرده بودیم حمایت خود را از دولت، در مقابل دلواپسان و قانون گریزانی که به قصد بحران سازی برای دولت بر آمده از رأی مردم اقدام به حمله به سفارتخانه‌ها، تجمع غیرقانونی علیه مذاکره کنندگان هسته‌ای، لغو کنسرت‌ها و اکران فیلم‌های دارای مجوز و ناامن نمودن جامعه برای زنان میهن‌مان با حمایت تلویحی از اسیدپاشان و مخالفت با حضور زنان در ورزشگاه‌ها می‌کنند از راه اندازی و عضویت در کمپین‌های «نه به تحریم» و «نه به یارانه» برگزاری تجمع قانونی و با مجوز حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای (که به درخواست دولت لغو شد) و اقدامات حمایتی دیگر اعلام نمودیم. هرچند که دلواپسان و گروه‌های تندرو و قانون شکن برای برگزاری هرگونه تجمع و حتی اتراق در مقابل ارگان‌های مختلف آزادند و کسی اجازه اعتراض به آن‌ها را ندارد اما نه تنها با درخواست صدور مجوز تجمع حامیان دوات موافقت نمی‌شود بلکه برگزارکنندگان و شرکت کنندگان در آن‌ها دستگیر و به حذف فیزیکی تهدید می‌شوند.

عالی جناب؛

متأسفانه اقدامات حمایتی ما از دولت تدبیر و امید به مذاق پرونده سازان امنیتی خوش نیامد و صرفاً برای برخورد و مأیوس نمودن یاران جوان‌تان، ما را دستگیر و پس از بازداشت در بندهای امنیتی ۲۰۹ و ۲ الف، با فهرست بلند بالایی از اتهامات امنیتی و سیاسی باور نکردنی و کذب و ساختن کوه از کاه، راهی دادگاه انقلاب کردند. حدیث مظلومیت جوانان این سرزمین در دادگاه‌های غیرعلنی انقلاب و احکام ناعادلانه مفصل است. با این حال انفعال برخی اعضای دولت حضرتعالی به خصوص در حوزه دادگستری و اطلاعات بیش از هر چیزی مایه تکدر خاطر است.

لذا با الهام از آموزه‌های دینی، ملی و مذهبی و برای رهایی خود و خانواده های‌مان از رنج تحمیلی دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی و به تأسی از سیدالشهدا به وظیفه شرعی خود در مقابل این ظلم و ناعدالتی آشکار سکوت خود را با اعتصاب غذای نامحدود تا برآورده شدن خواسته‌های قانونی و مشخص خود که همانا اجرای عادلانه قانون در قبال پرونده خودمان است، می‌شکنیم.

از شما به عنوان مجری قانون اساسی درخواست داریم که در برابر این پرونده سازی‌ها به انفعال خود پایان داده و اجازه ندهید که جریانات تندرو با این احکام ناعادلانه، آب به آسیاب دشمنان این مرز و بوم بریزند.

تدبیر جز این است که امید سوزی در بین فعالان دلسوز، صادق و قانونگرا، تداوم بخشیده شود.

با احترام و خضوع
علی شریعتی و مجید آذرپی