چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹

علاوه بر زندان؛ «ترکش ها» هم به جان اسماعیل گرامی مقدم افتادند

منتشر شده در: .

gerami-moghadam-sahamnews3طی هفته‌ی گذشته اسماعیل گرامی مقدم٬، سخنگوی محبوس حزب اعتماد ملی؛ از ناحیه کتف دچار درد شدید شده بود. پس از عکسبرداری مشخص شده که ۱۵ ترکش ریز به جامانده از دوران جنگ، در بدن وی جابجا شده است.

آقای گرامی مقدم در عملیات رمضان جانباز شده بود و این ترکش‌ها یادگار آن عملیات بوده است.

به گزارش خبرنگار «سحام»، نظر پزشک زندان بر خارج نمودن هر چه سریع‌تر این ترکش‌ها بوده است. در حال حاضر مسئولان قضایی نسبت به هر دو مشکل جسمی آقای گرامی مقدم، واکنشی نشان نداده‌اند.

این نماینده پیشین مجلس، چند سالی است که از مشکل عدم بینایی مناسب، شدیدا رنج می‌برد و بیم آن می‌رود که در دوران بازداشت و زندان، از دسترسی به درمان مناسب و تخصصی بی بهره گردد و به طور کامل بینایی خود را از دست دهد. تاکنون دو بار «سر» آقای گرامی مقدم در طول دوران بازداشت به علت کمبود بینایی و اصابت به جسم سخت، دچار شکستگی گردیده که در هر دوبار ماموران از انتقال وی به بهداری زندان خودداری کرده‌اند.

چندی پیش نعمت احمدی، وکیل آقای گرامی مقدم به ایسنا گفته بود که به دلیل این که وی به بیماری دچار شده که تقریبا بینایی‌اش را از دست داده و این مساله مورد تایید نظام پزشکی قرار گرفته و پزشکی قانونی نیز اعلام کرده که ایشان امکان تحمل حبس را به لحاظ بیماری که منجر به از دست دادن بینایی‌اش شده ندارد، امیدواریم که راه‌کار مقتضی درباره وی در نظر گرفته شود». آقای احمدی افزوده بود: «از آن‌جا که موکلم بازداشت موقت است، ما امیدوار بودیم که با وثیقه آزاد شود ولی تاکنون چنین اتفاقی در مورد وی نیفتاده است و موکلم حدود ۴ ماه است که در زندان اوین به سر می‌برد».

فراهم نمودن شرایط تخصصی درمانی برای آقای گرامی مقدم یکی از خواسته‌های اصلی خانواده این زندانی سیاسی است.

آقای گرامی مقدم، سخن‌گوی حزب اعتماد ملی که بامداد روز ۲۶ تیرماه پس از مراجعت به ایران در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد، ماه‌ها پیش از ورود به کشور، به طور غیابی محاکمه و محکوم گردیده بود. وی در این حکم غیابی صادره، به ۵ سال حبس محکوم شده است.

گرامی مقدم پس از پلمپ دفتر حزب اعتماد ملی در کودتای انتخاباتی سال ۱۳۸۸، برای تحصیلات تکمیلی به هندوستان و مالزی رفت.