چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹

مقابله پلیس با تجمع غیرقانونی بسیجیان مخالف توافق هسته‌ای مقابل مجلس

منتشر شده در: .

police-saham-newsنیروهای پلیس تهران بزرگ از لحظاتی پیش با حضور فرمانده انتظامی پایتخت، جمع آوری چادرهای باقی‌مانده مقابل مجلس را- پس از آن‌که چند نفر از مخالفان با ادامه اجتماع غیرقانونی اصرار داشتند- آغاز کردند.

به گزارش «سحام» خبرگزاری دولتی ایرنا ضمن انتشار این خبر اعلام کرده که سردار «حسین ساجدی نیا» ظهر امروز- شنبه – با حضور در محل اجتماع «تعداد اندکی از بسیجیان مخالف برجام» واقع در ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی، دستور پایان دادن به بقایای این اجتماع غیرقانونی را صادر کرد.
Basijian-saham-newsفرمانده پلیس تهران بزرگ اکنون در حال گفت‌وگوی چهره به چهره با تجمع‌کنندگان باقی‌مانده در محل است و از آن‌ها خواسته که هر چه زودتر به اجتماع خود پایان دهند.
Basijian-saham-newsنیروهای پلیس تهران بزرگ به صورت محسوس و نامحسوس با حضور در محل تجمع این چندنفر- که اصرار بر ادامه تجمع دارند – آنان متفرق کرده و باقی‌مانده موکب‌ها و چادرها را از محل تجمع جمع آوری می‌کنند.
Basijian-saham-newsبر اساس گزارش‌ها، برخورد فیزیکی تا این لحظه بین تجمع کنندگان و نیروهای پلیس تهران رخ نداده است. از صبح امروز نیز نیروهای یگان امداد پلیس تهران بزرگ با حضور گسترده در اطراف مجلس شورای اسلامی از عبور افراد در خیابان مردم و مجاهدین اسلام واقع در ضلع شرقی و شمالی مجلس جلوگیری کردند.
Basijian-saham-newsاجتماع غیرقانونی در مخالفت با اجرای مراحل تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی با حضور تعداد معدودی از بسیجیان از هفته گذشته مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
Basijian-saham-newsفرماندار تهران روزگذشته این اجتماع را غیرقانونی خوانده و از تجمع کنندگان خواست تا از ادامه این کار که موجب سد معبر و اختلال در آمد وشد مقابل مجلس شورای اسلامی شده‌اند، خودداری کنند.
Basijian-saham-newsعمار عمارلو یکی از روحانیان که ابتدا تجمع‌کننده بود، به دوستان خود گفت: از چند مسیر موثق، مطلع شده که رهبر ایران با ادامه این اجتماع مخالف است، لذا باید به این اجتماع پایان داد. در این لحظه عده‌ای اقدام به جمع آوری چادرها برای پایان بخشیدن به اجتماع شدند اما چند نفر با مخالفت بر ادامه اجتماع غیرقانونی اصرار ورزیدند که دقایقی پیش با ورود نیروهای پلیس به این تجمع غیرقانونی روبرو شدند.
Basijian-saham-newsبر اساس گزارشات میدانی منابع خبری «سحام» در تهران، نیروهای یگان ضد شورش در چندین نقطه از شهر مستقر شده‌اند تا با واکنش احتمالی افرادی‌که «بسیجی و حزب‌اللهی» خوانده می‌شوند، مقابله کنند.

basijian-Nabavian-saham-news
سیدمحمود نبویان (سمت راست) نماینده وابسته به جبهه پایداری در میان بسیجیان تجمع کننده مخالف توافق هسته‌ای

هم چنین به گزارش منابع خبری «سحام»، نیروهای وابسته به جبهه پایداری و محمدتقی مصباح یزدی در مجلس اعلام کرده‌اند در صورت اقدام نیروی انتظامی برای سرکوب و برخورد با تجمع کنندگان در برابر مجلس شورای اسلامی، به آنان خواهند پیوست تا این تجمع با شکست مواجه نشود.
Basijian-saham-newsقرار بود فردا علیرضا پناهیان و مهدی سلحشور در جمع تجمع کنندگان حضور یابند که حضور این افراد تا این زمان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

اوضاع در تهران نیمه امنیتی گزارش شده است.