یکشنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۸

اجراى نمايش خانه متروك برای نجات جان خانم «م» از اعدام

منتشر شده در: .

گروه نمايش خانه متروك روز سه شنبه ١٧ شهريورماه به نفع نجات زنى با نام مستعار «م» كه در آستانه‌ی اعدام قراردارد، به اجرا مى رود. گفته می‌شود برای نجات این زن از اعدام، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان نیاز است.

به گزارش «سحام» و بنابر اطلاع چند تن از فعالان انجمن حمایت از زندانیان مرکز، برای نجات یک مادر 40 ساله از اعدام، نیاز به جمع‌آوری مبلغ 200 میلیون تومان در کمتر از سه روز آینده است.

خانم «م» متهم به قتل همسر معتاد خود، که پیش از این دو فرزندش به دلیل سرطان فوت کرده‌اند، در حال حاضر دارای یک کودک بیمار است و برای رهایی از اعدام و قصاص نفس، نیازمند جمع آوری دیه به مبلغ 500 میلیون تومان بوده تا خانواده مقتول به رهایی وی رضایت دهند.

در تاریخ 24 مرداد از طریق کمک‌های مردمی هنرمندان و گلریزان مردمی، مبلغ 300 میلیون تومان جمع‌آوری شده و باید تا پایان روز 17 شهریورماه، 200 میلیون تومان دیگر جمع آوری شود.

اساسنامه انجمن حمايت از زندانيان در سال 1320 با عنوان اساسنامه بنگاه حمايت زندانيان در 25 ماده و 1 تبصره در مورخه 1320/8/21 تحت رياست عاليه وزير دادگسترى با پيشنهاد رئيس مجلس شوراى ملى و نخست وزير به تصويب هيئت وزيران و تأييد پادشاه وقت ایران رسيد.

گزارش روزنامه ایران را از مراسم گلریزانی که برای ۴ زندانی، از جمله این زن زندانی برگزار شده بود در (این‌جا) بخوانید.

نمايش خانه متروك هر روز در ساعت ١٩:٣٠ در تماشاخانه فنى زاده واقع در خيابان نجات اللهى (ويلا)، خيابان مراغه پلاك ٢ ط ٣ به اجرا مى رود.