چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹

مادر محمدعلی طاهری خطاب به آیت‌الله مکارم: به خاطر خدا به خود بیایید، مسئول خون فرزندم شمایید

منتشر شده در: .

Ezzat-taheri-saham-newsعزت‌الملوک طاهری مادر محمدعلی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه، که بنا بر ادعای رسانه‌های امنیتی وابسته به سپاه پاسداران، حکم ارتدادش توسط سه مرجع تقلید صادر شده، طی نامه‌ای به آيت‌الله ناصر مکارم شیرازی، وی را مسئول مرگ احتمالی فرزندش معرفی کرد.

به گزارش «سحام»، عزت‌الملوک طاهری که برای بازنشر مطالب واهی رسانه‌های امنیتی سپاه پاسداران در وب‌سایت این مرجع تقلید، وی را مخاطب نامه خود قرار داده، در بخشی از پیام خود به این مرجع تقلید حکومتی نوشته است: «حضرت آیت الله؛ ما که به مخالفت دیرینه شما با عرفان و تصوف کاملا واقفیم و کتاب جلوه حق شما را در رد عرفان خوانده‌ایم و البته عقیده شما را محترم می‌شماریم و نیز واقفیم که اختلاف برخی از متشرعه با عارفان پیشینه‌ای طولانی دارد تا جایی که همیشه عارفان بزرگ در تاریخ مکتوب ما مغضوب گروهی از متشرعه بوده‌اند اما انتظار این نمی رود که امروز که قدرت و مکنتی به فقها و شما رسیده است با مخالفان خود با سرنیزه و طناب دار برخورد کنید.»

پیش‌تر نیز عبدالعلی بازرگان قرآن پژوه و فرزند مرحوم مهدی بازرگان در پیامی ویدیویی که در «سحام» منتشر شد، حکم ارتداد به دلیل داشتن عقایدی متفاوت با عقیده حاکمان را حکمی مردود دانست و گفت: «مسأله الحاد و ارتداد، که کسانی را می‌کشند به خاطر افکارشان، به خاطر مغایرت دیدگاه‌های‌شان با مطالبی که آقایان فقهای بر قدرت تکیه زده اظهار کردند، مطلقا در قرآن ما چیزی به نام ارتداد نداریم. اولا ارتدادی که در قرآن هست و در فرهنگ صدر اسلام بوده ارتداد صد درصد عملی است. یعنی کسانی که پشت می‌کردند به جبهه مسلمان‌ها و می پیوستند به دشمن. یعنی عملا پیوستن به دشمن و تغییر جبهه دادن.»

شاگردان محمدعلی طاهری تاکنون تجمعات بسیاری را در داخل و خارج از کشور برپا کرده‌اند که مهم‌ترین خواسته آنان، «رویت محمدعلی طاهری» برای اطمینان از سلامتی وی در زندان بوده است. این تجمعات در نقاط مختلف کشور برپا شده و با سرکوب شدید نیروهای امنیتی مواجه شده است.

به گزارش «سحام» متن نامه عزت‌الملوک طاهری مادر محمدعلی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه و طب مکمل به شرح زیر است:

مطلع شدم در این اوضاع وانفسا که کوردلان و کینه توزان از خدا بی خبر که قصد جان عزیزم را کرده‌اند و هر روز ترفندی جدید را رو می‌کنند مطالبی کذب و توهین آمیز که قبلا از سوی قلم‌هایی مسموم و برای نیل به نیاتی شوم منتشر شده بود، در سایت یک مرجع تقلید بازنشر شده است لذا به جهت ضرورت و لزوم پاسخ‌گویی به شبهات مطروحه بر آن شدم تا پاسخی را که در ذیل آن مطالب خطاب به آن مرجع تقلید محترم درج کرده‌ام در این‌جا منتشر کنم، امیدوارم آن جناب به خود آمده و دست از دشمنی با این انسان وارسته و روشن ضمیر بردارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی
با سلام و احترام

آن‌چه امروز در سایت منسوب به شما تحت عنوان عرفان حـلقه را بهتـر بشنـاسيم (فصل اول) منتشر شده، موجب بهت و تعجب ما گردیده است، زیرا شما به عنوان کسی که تفسیر نمونه را نوشته‌اید و فرمایش خداوند متعال در قرآن را می‌دانید که «ولا تقف ما لیس لک به علم» و شما بدون این‌که شخصاً کتاب‌های آقای طاهری را مطالعه کرده باشید اجازه داده‌اید مطالبی را که منبع و سندی ندارد و در کتاب‌های منتشر شده و مورد تایید خود آقای طاهری وجود ندارد را روی سایت شما منتشر کنند که مصداق افترا و دروغ بستن به مسلمان و ظلمی عظیم است و از ساحت یک مرجع دینی چنین اموری بعید است. کینه‌ورزی و دشمنی هم برخلاف آیه شریفه «وَلَا يَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلَّا تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى» است. طبق این آیه کریمه دشمنی دیرینه شما با عرفان نباید موجب بی انصافی شده و اجازه دهید همان مطالب و نوشته‌های چند نفر آدم معلوم‌الحالی که مدت‌هاست با خلط مطالب درست و غلط و با تعبیرها و تفسیرهایی مغرضانه فضای جامعه را بر علیه آقای طاهری تحریک کرده و شورانده و در سیر رسیدگی قضایی دخالت کرده‌اند با همان ادبیات و همان انشاء و همان جملات که مثلا شیطان شناسی را مترادف شیطان پرستی معنی می‌کند در سایت منتسب به شما منتشر گردد. و چقدر زشت است که چنین مطالبی که بویی از انصاف، استدلال و منطق در آنها به مشام نمی رسد امروز در سایت یک مرجع تقلید شیعه دیده می‌شود. قبلا این مطالب را در سایت‌های فارس و تسنیم وابسته به بخش امنیتی سپاه و از زبان چند نفر آدم مغرض دیده بودیم ولی اصلا انتظار نداشتیم پایگاه اطلاع‌رسانی یک مرجع تقلید محلی برای قدرت نمایی این اشخاص گردد.
چندی پیش هم فتوای منحصر به فرد جنابعالی که بر مبنای مطالب کذب برعلیه آقای طاهری صادر شده بود مستند اصلی صدور حکم اعدام ایشان گردید و چهره روحانی شما را در چشم میلیون‌ها انسان مسلم خدشه‌دار کرد هرچند بعداً از قول شما نقل شد که شما حکم ارتداد آقای طاهری را پس گرفته‌اید، اما سایه شوم آن فتوا هم‌چنان بر سر فرزندم سنگینی می‌کند.
Makarem-Shirazi-saham-newsحضرت آیت الله!

ما که به مخالفت دیرینه شما با عرفان و تصوف کاملا واقفیم و کتاب جلوه حق شما را در رد عرفان خوانده‌ایم و البته عقیده شما را محترم می شماریم و نیز واقفیم که اختلاف برخی از متشرعه با عارفان پیشینه‌ای طولانی دارد تا جایی که همیشه عارفان بزرگ در تاریخ مکتوب ما مغضوب گروهی از متشرعه بوده‌اند اما انتظار این نمی رود که امروز که قدرت و مکنتی به فقها و شما رسیده است با مخالفان خود با سرنیزه و طناب دار برخورد کنید. اگر شما با چنان حکم خشنی موافق نیستید و واقعا قصد ارشاد مردم و جلوگیری از منحرف شدن‌شان را دارید حداقل می‌توانستید مدتی دست نگه دارید تا این حکم ظالمانه در دیوان‌عالی کشور نقض گردد سپس به ارشاد خلق می‌پرداختید تا فردا مردم شما را مسئول خون فرزندم نشناسند درحالی‌که نشر همین مطالب ناصحیح به قطع، دست‌آویزی از سوی بدخواهان علیه وی قرار خواهد گرفت و خطر تایید چنان حکم غیر انسانی را بیش از پیش خواهد کرد.

حضرت آیت الله!

با توجه به آن فتوای حضرتعالی که مستند اصلی حکم اعدام آقای طاهری قرار گرفته و این واقعیت که مطالبی را که دیروز در سایت‌های امنیتی سپاه منتشر شده بود امروز در سایت شما بازنشر می‌شود آن‌گاه باید نتیجه گرفت که مسئولیت هر اتفاقی که برای فرزند زندانی و مظلوم من بی‌افتد برعهده شخص شماست و تا همین‌جا هم تمام این فشارها و رفتارهای غیرقانونی و تضییع حقوق صورت گرفته متوجه شماست تا جایی که حتی مامورین و بازجویان سپاه هم در گفتگوهای‌شان به صراحت از فتوی و نظریات شخص شما نام می‌برند و مسئولیت کارهای‌شان را برعهده شما می‌گذارند و حتی پس از انتشار مطالبی که خودشان تدارک دیده‌اند در سایت شما با آن دسته از شاگردان آقای طاهری که متهم به شاگردی ایشان هستند تماس گرفته سفارش می‌کنند در سایت آیت‌الله مکارم این مطالب را ملاحظه نمایید.

حضرت آیت الله!

نمی‌دانم شما چرا باید با فرزند من این اندازه خصومت داشته باشید. آیا به دلیل این است که افکار او را نمی‌پسندید یا انحرافی می‌دانید پس او را مستحق مرگ و زجر و زندان می‌شناسید آیا فردا اگر شرایط به نحو دیگری رقم خورد کسانی که افکار شما را انحرافی می‌دانند می‌توانند با شما همین‌گونه رفتار کنند؟ به خاطر خدا به خود بیایید و دست از سر یک انسان بی دفاع زندانی بردارید و اجازه دهید آزاد شود و به دیدن‌تان بیاید و هر کلام و ارشادی دارید به او بفرمایید نه این‌که راه کشته شدن و زندان را برایش هموار کنید.

با احترام
عزت‌الملوك طاهرى
مادر محمدعلى طاهرى