چهارشنبه, ۳۰ مرداد , ۱۳۹۸

روح الله حسینیان: عزتی که آقای احمدی‌نژاد برای ما آورد، بی‌نظیر بود

منتشر شده در: .

Roohollah-Hoseinian-saham-newsعضو گروه جبهه پایداری با بیان این‌که برجام در مجلس رای نمی آورد گفت: فضایی که الان در مجلس حاکم است خیلی بعید به نظر می رسد که برجام را تصویب بکند.

به گزارش «سحام»، روح الله حسینیان در گفت‌وگو با «شهر»، بدون اشاره به حمایت‌ها و تعاریف رهبری از تیم هسته‌ای و دستاوردهای توافق هسته‌ای با ادعای این‌که تیم مذاکره کننده همه دستاورد را به کشورهای غربی و امریکایی داده است اظهار داشت: اگر شما روند مذاکرات را رصد کنید می‌توانید بفهمید که تقریبا تیم هسته‌ای همه دستاوردها را دادند و چیز مثبت روشنی در مقابلش نگرفتند. آن چیزی که می‌گویند با آن چیزی که نوشته‌اند متفاوت است. ما بر مبنای آن چیزی که نوشته و وزارت امور خارجه هم به عنوان یک سندی برای مجلس ارسال کرده عرض می‌کنم اشکالاتش در چند چیز است.

وی در ادامه ادعای خود افزود: ما هیچ‌وقت صاحب غنی سازی صنعتی نخواهیم شد. یک راکتور هزار مگاواتی برای راه اندازی‌اش 70 تن نیازمند اورانیوم غنی شده است یعنی باید تقریبا 50 سال با این سانتریفیوژهای موجود کار کرد تا یک راکتوری قابل راه‌اندازی باشد. ما صاحب توسعه و تحقیق تا 10 و15 سال نخواهیم بود چون کلیه تحقیق و توسعه بر روی ما بسته شده است.

نماینده تهران تاکید کرد: جلساتی که با اعضای تیم هسته‌ای و دکتر صالحی می‌گذاریم و این صحبت‌ها را انتقال می‌دهیم هیچ جواب قانع کننده و منطقی به ما نمی‌دهند. من خودم شخصا روی هیچ مسئله جواب قانع کننده‌ای نگرفتم؛ یعنی پاسخ‌هایی که می‌دهند و کارشناس‌های مختلف ما این جواب‌ها را بررسی می‌کنند این پاسخ‌ها را قبول ندارند.

این عضو پایداری و حامی محمود احمدی‌نژاد درباره ورود احمدی‌نژاد به قدرت هم گفت: من نه به عنوان عضو جبهه پایداری بلکه به عنوان آقای روح الله حسینیان می‌گویم که اگر احمدی‌نژاد به قدرت بخواهد برگردد حتما از او حمایت خواهم کرد. به دلیل عملکرد بسیارعالی و آباد کردن و نوسازی کشور که در طول تاریخ سابقه ندارد. عزتی که آقای احمدی‌نژاد برای ما آورد بی‌نظیر بود. در قلب دشمن قرار می‌گرفت و آن پیام اسلام که پیام آزادی‌بخش برای جهان بود را به گوش همه مستکبرین می رساند.

حسینیان افزود: آن چیزی که از اول دولت یازدهم نشان داده است این است که این عزت را خدشه‌دار شده می‌بینم.