چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹

رئیس ستاد میرحسین موسوی خطاب به قاضی مقیسه: چه بسا با شمر و یزید محشور شوی!

منتشر شده در: .

Ghorban-Behzadian-Nejad-saham-newsقربان بهزادیان نژاد در آستانه پایان محکومیت و آزادی از زندان، بدون هیچ دلیلی به دادگاه احضار شد و مورد سوال و جواب قرار گرفت.

به گزارش کلمه، دکتر بهزادیان نژاد که مشاور ارشد میرحسین موسوی و رئیس ستاد انتخاباتی وی در سال ۱۳۸۸ بوده و پنج سال گذشته را در بند ۳۵۰ اوین گذرانده است، در آستانه پایان دوره محکومیتش به دادگاه احضار شد.

محمد مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، این زندانی سیاسی سبز را که حبس وی تا کمتر از یک‌هفته بعد به پایان می رسد، به شکلی غیرمنتظره برای روز دوشنبه (۲۶ مردادماه) به دادگاه احضار کرد و مورد سوال و جواب قرار داد.

بر اساس این گزارش، قاضی مقیسه بدون این‌که درباره علت این احضار ناگهانی به دادگاه، توضیحی به رئیس ستاد انتخاباتی مهندس موسوی بدهد، از او درباره چگونگی گذراندن دوران حبس پنج ساله پرسیده است.

بهزادیان نژاد نیز در گفت‌وگوی خود با این قاضی دادگاه انقلاب که درهمین چند سال برای صدها زندانی سیاسی و فعال مدنی حکم زندان صادر کرده است، گفته: در روز داوری، همه ما سرانجام باید پاسخ‌گوی اعمال‌مان باشیم.

قاضی مقیسه که به تبعیت از بازجویان و نیروهای امنیتی شهرت دارد، در پاسخ گفته است: خدا را شکر می‌کنم که با منافقین محشور نخواهم شد، بلکه روز قیامت با اولیاءالله محشور می‌شوم.

مشاور ارشد میرحسین موسوی نیز به وی یادآور می شود که با اعمال و رفتار او، چه بسا او و نظایر او با شمر و یزید محشور شوند.

رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب هم با عصبانیت از سخنان صریح این زندانی سیاسی سبز، به تهدید بهزادیان‌نژاد می‌پردازد و به او می‌گوید که تو درک و استنباط لازم را پیدا نکرده‌ای!