یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹

گزارش تصویری اولین سالگرد سردبیر فقید خبرگزاری هرانا در تورنتو

منتشر شده در: .

مراسم یادبود و بزرگداشت «سید جمال حسینی»، سردبیر فقید خبرگزاری هرانا، همزمان با اولین سالگرد درگذشت وی در تورنتو به همت جمعی از فعالان حقوق بشر و با حضور جمعی از فعالان حقوق بشری و سیاسی ساکن کانادا و آمریکا برگزار شد.

به گزارش «سحام»، در این مراسم که با یک دقیقه سکوت به احترام «سیدجمال حسینی» آغاز شد و تنی چند از فعالان حقوق بشری و سیاسی اعم از «فراز صانعی»، پژوهشگر سازمان دیده‌بان حقوق بشر در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و «رضا مریدی» وزیر تحقیقات و نوآوری استان انتاریو و «مایکل پارسا» كانديداى مجلس فدرال از ريچموند هيل حضور داشتند؛ «حسین رئیسی»، وکیل و فعال حقوق بشر که مسئولیت اجرا را برعهده داشت، در ابتدا شرح کوتاهی از زندگی‌نامه «سیدجمال حسینی» را برای حضار خواند و در پایان نیز به نتیجه‌ی پزشکی قانونی و عدم ارائه‌ی دلیلی شفاف و روشن از سوی مقامات دولت ترکیه به عنوان علت مرگ وی، پرداخت.

سخنرانان این مراسم «شاهد علوی»، فعال حقوق بشر، «ماهان محمدی»، زندانی سیاسی سابق و هم چنین «غلام‌رضا غلام‌حسینی» از اعضای سابق سندیکای اتوبوس‌رانی تهران و حومه بودند.

در این مراسم که بخش‌هایی از تنها گفت‌وگوی تصویری سردبیر فقید خبرگزاری هرانا نیز پخش شد، به تاثیر فعالیت‌های حقوق بشری بی طرفانه‌ی مرحوم «سید جمال حسینی» بر جامعه‌ی ایران و هم‌چنین گفتمانی که وی و مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ترویج آن در فضای فارسی زبان نقش به‌سزایی داشتند، پرداخته شد. به علاوه سخنرانان به شخصیت وی و خصوصاً ساده زیستی اش، پرداختند.

در پایان این مراسم، پیام‌هایی به مناسبت سالگرد درگذشت این فعال حقوق بشر از طرف برخی سازمان‌های حقوق بشری ایرانی اعم از بنیاد برومند، مرکز اسناد حقوق بشر ایران، سازمان حقوق بشر ایران و همین‌طور پیام جمعی از زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج و «بهروز جاوید تهرانی»، از دوستان نزدیک «سیدجمال حسینی» به نیابت از وی برای حضار قرائت شد.

در ادامه گزارش تصویری مراسم مذکور را مشاهده خواهید کرد:

Mahan-Mohammadi-saham-news
ماهان محمدی، زنداني سياسي سابق
Hosein-Reeisi-saham-news
حسين رئيسي، وكيل پايه يك دادگستري و فعال حقوق بشر
shahed-Alavi-saham-news
شاهد علوي، فعال حقوق بشر
faraz-Saneei-saham-news
فراز صانعي، پژوهش‌گر سازمان ديده‌بان حقوق بشر
Reza-Moridi-saham-news
راست: مايكل پارسا كانديداي مجلس فدرال ريچمون هيل/ وسط: محمد اولیایی فرد وکیل دادگستری/ چپ: رضا مریدی وزیر تحقیقات و نوآوری استان انتاریو
Michel-parsa-saham-news
شاهد علوي، فعال حقوق بشر
Gholamreza-Gholamhoseini--saham-news
غلام رضا غلام حسيني، عضو سنديكاي شركت واحد اتوبوسراني تهران و حومه
Mohsen-Rezvani-saham-news
محسن رضواني، فعال سياسي
Siavash-Bahman-saham-news
سیاوش بهمن، فعال حقوق بشر