سه شنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۸

محمدحسین کروبی:‌ تاکنون اقدامی درجهت رفع حصر انجام نشده/ روحیه پدرم بسیار خوب است

منتشر شده در: .

hosein-karoubi-saham-news
حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی برای بار دوم تحت عمل جراحی چشم قرار گرفت.

محمد حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی با اعلام این مطلب، به «انتخاب خبر» گفت: دو چشم آقای کروبی از مدت ها پیش دچار عارضه آب مروارید شده بود که یکی از چشم های ایشان توسط آقای دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی یک ماه قبل مورد عمل جراحی قرار گرفت، و موفقیت آمیز بود.

وی افزود: آقای دکتر هاشمی با چندین بار معاینه، عمل چشم دیگر پدر را موکول کرده بودند به شرایطی که بایستی برای چشم ایشان بوجود آید، که سرانجام عمل جراحی آب مروارید چشم دیگر آقای کروبی در دومین عمل جراحی طی سال جاری دیروز صبح جمعه در بیمارستان نور بوسیله وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت تدبیر و امید با موفقیت انجام شد.

فرزند مهدی کروبی ادامه داد: آقای دکتر هاشمی وعده دادند که پدر تحت نظر و معاینه خواهند بود، تا مطمئن باشند که عمل این بار چشم ایشان نیز مانند عمل چشم قبلی، موفقیت آمیز بوده باشد.

محمد حسین کروبی، در تشریح وضعیت جسمی رییس مجلس ششم و کاندیدای انتخابات سال ۸۸ افزود: وضعیت جسمی پدر کاملاً رضایت بخش است، و عارضه قبلی مربوط به زانوی ایشان نیز با اقدامات به موقع فیزیوتراپی که انجام پذیرفت، رو به بهبودی گذاشته شده است، و پدر روزی یک ساعت در حیاط منزل شخصی شان پیاده روی انجام داده و مشکل زانوی ایشان مرتفع شده است.

وی هم‌چنین در رابطه با شرایط روحی روانی مهدی کروبی گفت: مطمئن باشید اکنون وضعیت روحی پدرم به مراتب نسبت به وضعیت جسمی‌شان بهتر است.

فرزند مهدی کروبی در بخش دیگری از سخنان خود، در تشریح آخرین وضعیت حصر پدر خود گفت: تاکنون اقدامی درجهت «رفع حصر آقای کروبی» انجام نشده است، و علی‌رغم آن‌که این موضوع را به بعد از مذاکرات و توافق هسته‌ای موکول کرده بودند، اما خبر خاصی از ناحیه دوستان ما در دولت آقای روحانی شنیده نشده است که گفته شود رییس جمهور با مراجع ذی‌صلاح و مقامات عالی‌رتبه نظام در جهت «رفع حصر»، رایزنی کرده باشد.

وی، اما شرایط پیش روی مهدی کروبی را در دولت تدبیر و امید نسبت به دولت قبل، بهتر توصیف و تصریح کرد: در زمان آقای روحانی، از ناحیه سازمان ذی‌صلاح اطلاعاتی- امنیتی کشور، پدر از آپارتمان تحت مالکیت این سازمان به خانه‌ی شخصی خود منتقل شدند، و حتی اکنون روزنامه‌هایی مانند کیهان و رسالت نیز در اختیار ایشان جهت مطالعه قرار می‌گیرد، ضمن این‌که خانه‌ای که اکنون آقای کروبی در آن ساکن هستند، دارای حیاط بوده و امکان پیاده روی و هواخوری برای ایشان وجود دارد.

محمدحسین کروبی به وضعیت ملاقات فرزندان با مهدی کروبی اشاره کرد و گفت: ملاقات فرزندان با پدر مانند دولت قبل، هفته‌ای یک بار است، که از این لحاظ، تغییری در ملاقات‌ها صورت نگرفته است، اما ملاقات‌ها مدتی است که بدون حضور مأموران انجام شده و مشکلی وجود ندارد.