پنج شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۹

آیت‌الله بیات زنجانی به دولت: با عوامل تهدید آشتی ملی برخورد کنید

منتشر شده در: .

Baiat-Zanjani-saham-newsآیت‌الله بیات زنجانی از مراجع تقلید شیعه، در پیامی به مناسبت توافق هسته‌ای اخیر، این آشتی جهانی را به دولت و مردم تبریک گفت و خواستار برخورد دولت با عوامل تهدید آشتی ملی شد.

به گزارش «سحام»، متن پیام آیت‌الله بیات زنجانی که در وب‌سایت این مرجع تقلید منتشر شده، به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
“یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ”
اى کسانى که ایمان آورده‏‌اید، اگر خدا را یارى کنید یاری‌تان می‌‏کند و گام‌های‌تان را استوار می‌‏دارد – سوره مبارکه محمد آیۀ۷

ضمن سپاس از تلاش‌های بی شائبه اعضای محترم گروه مذاکره کننده هسته‌ای به‌ ویژه وزیر پرتلاش امور خارجه، اینجانب پیشرفت چشمگیر ایجاد شده در پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اجزاء و حلقات اصلی و اساسی ارتباطات بین‌المللی این کشور را به‌عنوان یکی از وعده‌های رئیس جمهور محترم، به فال نیک گرفته و تبریک می‌گویم.

بی‌تردید این پیشرفت حاصل شده، نهال نوپایی است که ارزان به دست نیامده است و دولت محترم باید آن را همان‌گونه که با تدبیر و توکل به این مرحله رسانده، با همان شکل، از بلیه‌ها و کینه‌توزی‌های داخلی و خارجی محفوظ بدارد، و قطعاً دعای مردم شریف ایران همانند همه زمان‌های سخت و دشوار، همراه دولت شریف خواهد بود.

با این وصف به دست‌اندرکاران و به‌ ویژه مسئولان سیاست داخلی یادآور می‌شوم حکومتی که با تمام اقشار فکری و عقیدتی درون مرزهای خودش آشتی کرده باشد، مذاکره و آشتی او با دنیا و کشورهای دیگر نیز نحیف، شکننده و بی‌دوام نخواهد بود.

از همین روی حاکمیت ما می‌بایست همان‌گونه که به دنبال باز کردن درهای آشتی با کشورهای جهان است، با عوامل تهدید در گشوده شدن و گشوده ماندن درهای آشتی با اهالی سیاست و فرهنگ کشور خود برخورد قاطع نماید. دولت باید مراقبت و مدیریت کند تا مبادا فضای توافق با بیگانگان، منجر به درشتی و سخت‌گیری در داخل شود.

در این روزهای پایانی ماه مغفرت و رحمت، دعا می‌کنم که خداوند سبحان دولت ما را موفق بدارد که بتواند در پیگیری مدبرانه وعده‌هایش در سیاست خارجی موفق بوده و در ادامه برخی حقوق معطل مانده سیاسی و اجتماعی شهروندان، از جمله حصر، حبس و امثال آن را در داخل نیز استیفا نماید.

والله المستعان و هو ولی التوفیق
قم المقدسه
اسدالله بیات زنجانی
۲۶ تیر ماه ١٣٩۴
سی ام رمضان المبارک ۱۴۳۶