سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

۱۳ تن طلا با رفع ‌موقت مانع تحريم در مذاکرات هسته‌ای وارد کشور شد

منتشر شده در: .

Valiiollah-Seif-saham-newsرئيس‌کل بانک مرکزی گفت: با تلاش بانک مرکزی و دستگاه ديپلماسی مشکل انتقال بخشی از دارايی‌های طلای ايران به داخل کشور در حاشيه مذاکرات وين رفع شد.

‌به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، ‌ولی الله سيف در اين‌باره اظهار داشت: بر اساس پيگيری‌های صورت گرفته از سوی وزارت امور خارجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران، بخشی از سرمايه طلای کشور که به دليل تحريم‌ها امکان انتقال به داخل ايران را نداشت، شب گذشته با موفقيت تحويل خزانه بانک مرکزی شد.

رئيس‌کل بانک مرکزی گفت: معادل ۱۳ تن طلا که قبلاً خريداری شده و در آفريقای جنوبی به صورت امانی طی ۲ سال گذشته نگهداری می‌‌شد و به دليل شرايط تحريم و برخی کارشکنی‌ها امکان انتقال به ايران را نداشت، بر اساس پيگيری‌های انجام شده در مذاکرات جاری در وين رفع مشکل شده و طی هفته گذشته در قالب ۳ محموله که آخرين آن به ميزان ۴ تن بود، وارد کشور و تحويل خزانه‌ بانک مرکزی شد.

بنابراين گزارش موضوع رفع تحريم‌ها و دسترسی بدون مانع به منابع پولی، ارزی و طلای جمهوری اسلامی در خارج از کشور يکی از اهداف اصلی تيم مذاکره کننده هسته‌ای در جريان مذاکرات جاری است.