سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

هنرمند و نقاش بهایی بازداشت شد

منتشر شده در: .

shahriar-sirous-saham-news«شهريار سيروس»، هنرمند و نقاش بهايی بازداشت شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، عصر روز سه شنبه ۹ تيرماه، يازده تن از مامورين وزارت اطلاعات با مراجعه به کلاس‌های هنری شهريار سيروس، شهروند و هنرمند بهايی، محل کار و هم‌چنین خانه پدری او را تفتیش کردند.

براساس این گزارش این ماموران پس از ضبط وسايل شخصی آقای سیروس نظير کامپيوتر، کتاب‌ها، مجلات و دست نوشته‌ها، وی را بازداشت و به زندان اوين منتقل کردند.

لازم به ذکر است که در زمان بازداشت علی‌رغم درخواست خانواده این هنرمند بهایی، مأمورين از ارائه حکم بازداشت و تفتیش خودداري کرده و اعلام کردند که فقط حکم را به رويت خود آقای سیروس خواهند رساند.

«شهریار سیروس» از سال ١٣٧٠، نقاشی را به صورت حرفه‌ای نزد اساتیدی چون «آیدین آغداشلو»، «روئین پاکباز» و «احمد وکیلی» آموخته و مطالعات و تحقیقاتی در زمینه فلسفه و تاریخ هنر به موازات مهارت در تکنیک‌های نقاشی انجام داده که حاصل آن چند مقاله تحت عناوین «هنرهای برگرفته و فرهنگ جهانی» و «هنر در آستانه هزاره سوم» می‌باشد که در مجله هنر ایران به چاپ رسیده است. در کنار این فعالیت‌ها ده‌ها مقاله از او در سایت‌های مختلف منتشر شده است.

این هنرمند غیر از نمایشگاه‌های متعدد انفرادی و گروهی و حضور در «سومین بینال نقاشان ایران» بیش از ۱۰ سال است که در رشته‌های طراحی، نقاشی، تاریخ هنر، کمپوزیسیون و مبانی هنرهای تجسمی و مبانی فلسفه هنر به تدریس مشغول می‌باشد.

آخرین تجربه نقاشانه او استفاده از آکریلیک بر کاه‌گل بوده که در آن فضاهای روستاهای کویری ایران را به تصویر کشیده است.