جمعه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۹

«پیروزی اعتراض مدنی»؛ حکم محرومیت از وکالت نسرین ستوده، کاهش پیدا کرد

منتشر شده در: .

Nasrin-sotoodeh-saham-news

براساس رای جدیدی که توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا صادر شد، محرومیت از وکالت «نسرین ستوده»، وکیل و فعال حقوق بشر، از سه سال به ۹ ماه کاهش پیدا کرد.

به گزارش «سحام»، نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر اعلام کرد که «حکم تعلیق وکالت وی، توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا، از ۳ سال به ۹ ماه کاهش پیدا کرده است.»

این حکم در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۴ به خانم ستوده ابلاغ شده است.

خانم ستوده در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد که «امیدوار است با توجه به پایان 9 ماه از زمان صدور حکم قبلی، طی روزهای آینده نسبت به تمدید پروانه وکالت اقدام و پایان تحصن خود را اقدام نماید.»

نزدیک به ۲۵۰ روز از تحصن نسرین ستوده در برابر کانون وکلای مرکز در اعتراض به اقدام غیرقانونی دادگاه انتظامی وکلا می‌گذرد.

روز شنبه ۲۶ مهرماه ۹۳ شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا به ریاست «ماجد وثوقی» و دو تن از دادیاران این شعبه، ننگین‌ترین رای تاریخ کانون‌های وکلای دادگستری کشور را به وی مبنی بر ۳ سال محرومیت از وکالت، ابلاغ کرد.

پس از ابلاغ این حکم بود که خانم ستوده، تحصن خود را در برابر کانون وکلای دادگستری مرکز اعلام کرد.

نسرین ستوده در ابتدای این تحصن، تنها به همراه «همسر خود»، «محمد ملکی» و «محمد نوری‌زاد» در برابر کانون وکلای دادگستری مرکز حضور داشت. پس از اذیت و آزارهای نیروهای امنیتی و عدم موفقیت ماموران در شکستن این تحصن، رفته رفته، افراد زیادی از گوشه و کنار کشور به مقابل کانون وکلای دادگستری مرکز رفته، اعلام حمایت خود را از این اعتراض مدنی نسرین ستوده اعلام کردند.