سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸

یک مداح در مراسم تشییع جنازه شهدا خطاب به روحانی؛ اگر عرضه نداری برو کنار!

منتشر شده در: .

Mahmoud-Karimi&Mohsen-Rezaei-saham-newsمراسم تشییع پیکر ۱۷۵ غواص کشته شده در عملیات کربلای چهار و ۱۰۰ نفر از شهدای دیگر جنگ ایران و عراق در حالی برگزار شد که گروهی از شرکت‌کنندگان پلاکاردهایی را در مورد مذاکرات هسته‌ای و در مخالفت با حضور زنان در ورزشگاه‌ها همراه داشتند.

به گزارش «سحام»، محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه پاسداران و محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران در این مراسم در جایگاه حضور داشتند و سعید حدادیان و محمود کریمی نیز به مداحی در این مراسم پرداختند.

بنا به گزارش شاهدان عینی، محمود کریمی در این مراسم در اظهاراتی تند و در مخالفت با تیم مذاکره کننده هسته‌ای، خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور گفت: اگر عرضه نداری کنار برو!

تشییع پیکرهای مطهر شهدا مجالی شد برای گروهی که خود را ٬دلواپسان٬ می‌نامند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، در میان سخنان محسن رضایی نیز عده‌ای شعار ٬نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا٬ سر دادند که دبیر مجمع تشخیص مصلحت برای دقایقی مجبور به توقف سخنرانی شد. در عین حال وقتی وی خواستار ٬گره نزدن آب خوردن با تحریم‌ها٬ شد و شعاردهندگان نیز به تشویق او پرداختند.

در این میان نیز برخی از مردم دست‌نوشته‌هایی را در دست داشتند که با برخورد زننده حزب‌اللهی‌ها و مصادره کنندگان خون شهدا همراه بود. این دست‌نوشته‌ها که با مضمون یادآوری به مسئولین برای جلوگیری از اختلاس و فساد مالی بود، بعضا با برخورد زشت افرادی که خود را «حزب‌اللهی‌ و دلواپس‌» می‌دانند، پاره و معدوم شد.
shohada-saham-newsبر روی برخی از خودروها و اتوبوس‌هایی که کار تبلیغات این مراسم را برعهده داشتند، عبارتی مانند: ٬تجمع امت حزب‌الله برای اعلام انزجار از حضور زنان در ورزشگاه‌ها٬ نیز دیده می‌شد.

گفتنی‌است «محمود کریمی» مداح متمول تهرانی که برای نوحه‌سرایی در مجالس اهل‌بیت(علیهم‌السلام) دستمزدهای چند ده میلیونی دریافت می‌کند، پیش از این به دلیل «هفت تیرکشی» در اتوبان شهید بابایی تهران بر روی خودروی یک شهروند تهرانی، به صدر اخبار رسانه‌ها آمد. در آن پرونده به هر شکل ممکن از شاکی خصوصی رضایت «اخذ» شد تا پرونده وی مختومه گردد، اما مدعی‌العموم که منتظر کوچک‌ترین اقدام از منتقدان نظام برای تشکیل پرونده قضایی است، از تشکیل پرونده قضایی به اتهام رعب و وحشت مردم،  برای وی سر باز زد و محمود کریمی از محکومیت قضایی مصون ماند.

محمود کریمی در این مراسم در اظهاراتی هتاکانه خطاب به رئیس جمهور و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: «مردمی که در وسط جنجال هسته‌ای در این مراسم حاضر شده‌اند آمده‌اند به کسی که می‌رود و می‌نشیند و می‌گوید توافق هسته‌ای کمتر از شهادت نیست، بگویند که اگر مردی یک ساعت بیا در شلمچه، اگر مردی یک ساعت بیا در هور،‌ اگر مردی یک ساعت بیا در بید مجنون. اینجا می‌نشینی و توافق هسته‌ای و آب این مملکت را به تحریم ربط می‌دهی. اگر عرضه نداری برو کنار.»
shohada-saham-newsاین اظهارات که برخلاف اظهارات رهبری جمهوری اسلامی بیان شده است، مورد اعتراض حاضران قرار گرفت.

این مداح متمول تهرانی دقایقی بعد نیز در سخنان خود نسبت به دیدار علی لاریجانی با هیات اروپایی به این دیدار و رفتار علی لاریجانی واکنش نشان داد. وی در اظهاراتی هتاکانه خطاب به علی لاریجانی گفت: «خاک بر سرت بی‌غیرت.»

وی گفت: «این جوانان آزاده ما، آن جوان 16 ساله ما،‌ وقتی اسیر شد و در اسارت بود وقتی آن خانم خبرنگار با سر باز رفت جلو تا با او مصاحبه کند، گفت بسم‌الله الرحمن‌الرحیم. روح‌الله به ما یاد نداده با آدم بی‌حجاب مصاحبه کنیم. برو هر وقت حجاب بر سر کردی برگرد.»

این مداح مدعی شد: «مسئولان ما چگونه به خود اجازه می‌دهید در نظام جمهوری اسلامی، حالا در بیرون هرکاری می‌کنید خودتان می‌دانید و خدای خودتان، آن‌هم اجازه نمی‌دهیم به شما. مسئولی که در جمهوری اسلامی به خاطر پز دادن مقابل یک دیپلمات با هزار قلم آرایش و سر باز و فقط یک کلاه نمادین بر روی سر می‌روی و با او حال و احوال و مذاکره می‌کنی، خاک بر سرت بی‌غیرت.»

احمدي‌نژاد را به جايگاه ويژه بردند و به روحاني و لاريجاني اهانت كردند
Ahmadinejad&Mohsen-Rezaei-saham-news
قدرت‌الله علیخانی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده ادوار مجلس به روزنامه ایران گفته است: مراسم تشییع پیکر غواصان شهید، روز سه‌شنبه با حضور گسترده مردم برگزار شد، اما برخی جریانات با طرح شعارهای سیاسی و اهانت به سران دو قوه، در پی سوء استفاده از این تجمع ملی برآمدند و متأسفانه در حاشیه این مراسم، رویدادهایی رخ داد که هم دون شأن شهدا و هم دون شأن مراسم بود. چنان‌که پلاکاردهایی که در مخالفت با مذاکرات هسته‌ای و مذاکره کنندگان حمل می‌شد، بیشتر از پلاکاردهایی بود که برای شهدا آورده شده بود.

وی افزود: اهانت علیه رئیس جمهوری و رئیس مجلس در شرایطی صورت گرفت که گردانندگان مراسم، محمود احمدی‌نژاد را به سوی جایگاه ویژه هدایت کردند. با کنار هم گذاشتن این رویدادها، بیراهه نرفته‌ایم اگر تصور کنیم که حواشی این مراسم از قبل هماهنگ شده بود.

علیخانی افزود: افرادی که روز گذشته علیه رؤسای قوا شعار دادند، در شرایط دشوار جنگ کجا بودند؟ برنامه‌ریزان حاشیه‌سازی در مراسم شهدا، زمانی که آقای روحانی در کنار آقای ‌هاشمی در جبهه‌های نبرد بود، کجا بودند؟ بی‌تردید افکار عمومی هیچ گاه اجازه چنین سوء استفاده‌هایی را نمی‌دهد و تحرکاتی که دون شأن شهدا و آن مراسم بود را شدیداً محکوم می‌کنند؛ چرا که مراسم شهدا، قداست دارد و این قداست باید حفظ شود.

«زوم»، روی حاشیه‌سازان

علی شکوری‌راد فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز در یادداشتی در همین رابطه در روزنامه ایران نوشته است: مراسم تشییع سه شنبه یکی از با شکوه‌ترین مراسمی بود که در نوع خود برگزار شد. با این حال آن‌چه بر تصویر ناب و ستودنی قدردانی مردم از ایثارگری جوانان هشت سال جنگ تحمیلی خدشه وارد کرد و متأسفانه خاطره‌ای زشت بر جای گذاشت، تلاش عده‌ای بود که گرچه به گواه حاضران و شاهدان در اقلیت قرار داشتند، اما با در دست داشتن بلندگوها و تیراژ پر شمار پوستر‌ها و پلاکاردهای جهت‌دار خود کوشیدند مراسم تشییع پیکر پاک شهدا را به حاشیه بکشانند و تحت‌الشعاع قرار دهند. نکته‌ای که بر زشتی حاشیه‌های این مراسم افزود، این بود که متأسفانه برخی رسانه‌های تصویری کشور که با بودجه عمومی و از بیت‌المال مردم اداره می‌شوند، دوربین‌های خود را روی همین گروه معدود حاشیه ساز «زوم» کردند تا القا کنند که گویی همه آن فوج تشییع کنندگان با این اندک شعاردهندگان و معدود سخنرانان همراهند. اما با وجود این مسائل واقعیت آن است؛ مردمی که در بهارستان به استقبال شهدای خود رفتند و حتی آنان که حضور نداشتند، از واقعیت‌ها آگاهند و سینه به سینه و دهان به دهان، تلاش سیاست بازان و مصادره کنندگان این پاسداشت ملی از شهیدان را نقش بر آب کردند.