دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹

تجمع بدون مجوز دلواپسان در مخالفت با حضور زنان برای تماشای والیبال

منتشر شده در: .

Hezbollah-saham-newsتعدادی کمتر از ۱۰۰ نفر از افرادی که خود را دلواپس و حزب‌اللهی می‌دانند، ظهر روز چهارشنبه در مخالفت با حضور احتمالی زنان در سالن والیبال محل برگزاری دیدارهای تیم ملی ایران در لیگ جهانی در تهران بدون داشتن مجوز مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع کردند.

به گزارش ایرنا، تجمع‌کنندگان با در دست داشتن نوشته‌هایی با مضمون شعارهای ٬مرگ بر ضد ولایت فقیه٬ و ٬مرگ براسراییل٬ خواستار جلوگیری از حضور زنان در سالن‌های والیبال شدند.

استانداری تهران اعلام کرده بود که این تجمع بدون مجوز برگزار شده است.

تیم ملی والیبال ایران روز جمعه میزبان اولین دیدار خود از سری رقابت‌های لیگ جهانی مقابل آمریکا در سالن 12هزار نفری آزادی خواهد بود.

فدراسیون بین‌المللی والیبال، ایران را تهدید کرده که درصورت حضور نیافتن زنان در سالن‌های والیبال، احتمال حذف تیم ملی کشورمان از لیگ جهانی و یا گرفتن میزبانی مسابقات از ایران وجود دارد.

پیش از این و سال گذشته کمیته بین‌المللی المپیک و برخی دیگر از مجامع بین‌المللی ورزش در ارتباط با حضور نیافتن زنان در سالن‌های ورزشی ایران واکنش نشان داده و کشورمان را تهدید کرده بودند.

امسال میزبانی مسابقات جهانی نوجوانان نیز از ایران به دلیل جلوگیری از حضور زنان پس گرفته شد.

تجمع‌کنندگان امروز مقابل وزارت ورزش با اشاره به این‌که از ورزشکاران حمایت می‌کنند، مدعی شدند که موافقت با حضورزنان در سالن‌ها ٬جواز منکر٬ است و عاملان آن باید در دادگاه صالحه محاکمه شوند.

تیم ملی والیبال ایران ساعت 21 روز جمعه در سالن 12هزار نفری میزبان تیم ملی آمریکا خواهد بود.