چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸

نصب دستگاه‌های ارسال کننده پارازیت در زندان؛ شکنجه سفید یا مرگ خاموش؟

منتشر شده در: .

zendan-Rajaeishahr-saham-newsطی ده روز گذشته تعداد زیادی از زندانیان سیاسی بند 12 زندان رجایی‌شهر کرج (گوهردشت) به دلیل نصب دستگاه‌های موج‌شکن سرطان زا(پارازیت) دچار سردرد، بی‌حالی، لمس شدن اندام حرکتی و حالت تهوع، سرگیجه و… شده‌اند.

به گزارش«سحام»، اخبار رسیده از زندان رجایی‌شهر حکایت از آن دارد که دستگاه‌های نصب شده برای ارسال پارازیت در محوطه سال بند ۱۲ زندان رجایی‌شهر باعث سردرهای شدید، بی‌حالی، لمس شدن اندام حرکتی، حالت تهوع، سرگیجه و… زندانیان محبوس در این بند شده است. علاوه بر این مسدود شدن اجباری پنجره‌ بندهای زندان رجایی‌شهر باعث کمبود اکسیژن و اختلال در تنفس زندانیان شده است.

براساس گزارش‌های ارسالی به «سحام»، زندانیان محبوس در بند ۱۲ زندان رجایی‌شهر هر کدام به صورت جداگانه به اورژانس بهداری زندان – که فاقد امکانات و پزشک مجرب است – اعزام شده‌اند، اما متاسفانه بدون طی شدن روند درمانی مناسب، با بی تفاوتی مسئولین بهداری مواجه شده و دوباره به بند بازگشته‌اند، اعتراضات زندانیان نسبت به اصلاح وضع موجود نیز تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

مسئولین زندان برای سلب مسئولیت از خود، ماموران امنیتی و اطلاعاتی را در نصب این دستگاه‌های ارسال کننده پارازیت  دخیل دانسته و می‌گویند نصب این دستگاه‌ها توسط ماموران امنیتی انجام شده و ما نیز نسبت به نصب این دستگاه‌ها اعتراض داریم و سلامتی ما نیز به خطر افتاده است.

در هفته جاری پیروز منصوری، فؤاد مقدم، سیدمحمد سيف‌زاده، خالد حردانی، حمید معتمدی‌مهر، کورش نصیری، حشمت‌الله طبرزدی وعفیف نعیمی به صورت اورژانس و در وضعیتی هشدار دهنده قرار گرفته‌اند.

با نصب دستگاه‌های ارسال کننده پارازیت – که برای جلوگیری از ارتباط زندانیان با خارج از زندان نصب شده -، بیم آن می‌رود که جان زندانیان محبوس در این زندان با خطر بیشتر مواجه شده و نوعی مرگ خاموش برای این زندانیان رقم بخورد.