شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹

«احمدرضا احمدپور» از پایان تبعید اجباری و آزادی خود خبر داد

منتشر شده در: .

Ahmadreza-Ahmadpoor-saham-newsحجت‌الاسلام احمدرضا احمدپور روحانی تبعیدی به شهرستان ایذه خوزستان از احتمال پایان تبعید اجباری خود به این شهر خبر داد.

به گزارش «سحام»، حجت‌الاسلام احمدرضا احمدپور زندانی سیاسی سبز که از دو سال قبل به شهرستان ایذه جهت ادامه حکم خود تبعید شده است، از مکاتبه دادستان ویژه روحانیت خوزستان با کلانتری شهرستان ایذه خبر داده است.

آقای احمدپور گفته است که «دادستان ویژه روحانیت خوزستان(اهواز) طی نامه‌ای رسمی به کلانتری 12 شهرستان ایذه(پاسگاه ناظر بر اقامت اجباری) آزادی وی را ابلاغ کرده است.»

به گفته آقای احمدپور در آن نامه دادستانی ویژه روحانیت خطاب به کلانتری ۱۲ ایذه نوشته است: «عطف به نامه شماره 6891/2153 … در خصوص آقای سید احمدرضا احمدپور به اطلاع می‌رساند نامبرده از یوم جاری به مرخصی پایان اقامت اجباری اعزام و النهایه آزاد می‌باشد.»

این زندانی سیاسی سبز گفته است که «با توجه به لغو امتیازاتی مانند امتیاز مدارک علمی و حوزوی، قطع شهریه، خلع لباس و ممنوع الخروجی تقریبا یک قرنی خود، امکان فعالیت اقتصادی و گذران زندگی معمولی را نیز ندارد و به همین دلیل آزادی خود را نه احساس می‌کند و نه باور.»

به گزارش «سحام»، این روحانی منتقد، از تاریخ ۱۳۸۸/۱۰/۲۶ لغایت ۱۴۷۲/۱۰/۲۶ به ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

گفتنی‌است احمدرضا احمدپور، جانباز شیمیایی، محقق حوزه، عضو حزب جبهه مشارکت شاخه قم و نویسنده وبلاگ «پژواک خاموش» بوده است که حکم محکومیت خود را از دادگاه تجدیدنظر ویژه روحانیت قم دریافت کرد.

وی به اتهام ارسال نامه‌ای به سازمان ملل، به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام و هتک حیثیت روحانیت، به سه سال حبس در زندان اهواز و ده سال تبعید به شهر ایذه محکوم شده بود که این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر تایید شد.

این روحانی منتقد در تمامی مراحل رسیدگی به اتهاماتش، از دسترسی به وکیل قانونی محروم بوده و دادگاه وی برخلاف قانون غیرعلنی برگزار شده است.

احمدپور که از جانبازان جنگ تحمیلی است به دلیل حضور در مناطق شیمیایی تحت نظر پزشک بوده است. وی هم‌چنین از دیسک کمر نیز رنج می برد ولی با نادیده گرفتن اوضاع جسمی وی این حکم توسط دادگاه ویژه روحانیت صادر، اجرا و اکنون نیز به اتمام رسیده است.

وی در سال ۸۸ و در جریان حوادث بعد از انتخابات نیز، به اتهام تبلیغ علیه نظام، هتک حیثیت روحانیت، توهین به رهبری و نشر اکاذیب به یک‌سال حبس محکوم شده بود.