سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹

نایب رییس هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران بازداشت شد

منتشر شده در: .

Aliakbar-baghani-saham-newsروز دوشنبه، «علی اکبرباغانی» نایب رییس هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران، پس ازحضور در دادسرای زندان اوین، برای اجرای حکم به زندان رجایی شهرمنتقل شد.

به گزارش«سحام» به نقل از وب‌سایت حقوق معلم و کارگر، پیش از این در طول اعتراضات ماه‌های اخیر معلمان، اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان بارها تهدید به اجرای حکم شدند که در نهایت، امروز حکم آقای باغانی اجرایی شد.

گفتنی است در سال ۸۹ و پس از نشست شورای مرکزی، آقایان اسماعیل عبدی در اداره آموزش و پرورش اسلامشهر، محمود بهشتی لنگرودی و علی اکبر باغانی در تهران دستگیر و روانه‌ی بازداشت در بند ۲۰۹ اوین شدند، هر یک حدود دو ماه در زندان اوین بند ۲۰۹ به شکل انفرادی گذراندند. و پس از آن با قرار وثیقه‌هایی سنگین آزاد شدند.

درتیرماه ۸۹، علی اکبر باغانی دبیرکل پیشین و نایب رییس فعلی کانون، توسط قاضی پیرعباسی به تحمل یک سال حبس در قزل‌حصار و دو سال تبعید به زابل محکوم گردید، لازم به ذکر است که علاوه بر این یک سال، آقای باغانی، ۵ سال حبس تعلیقی مربوط به سال ۸۵ و تجمعات معلمان در آن سال نیز در پرونده دارد که از صدور حکم تجدیدنظر آن ۴ سال سپری شده است.

بازداشت ناگهانی و ناعادلانه علی اکبر باغانی موجی از نارضایتی و اعتراض در میان معلمان سراسر کشوربه وجود آورده است. از نظر جامعه معلمان، تهدیدها و احضارهای مکرر هفته‌های اخیر و اجرای حکم عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تنها یک معنا دارد: «حق اعتراض معلمان به هیچ‌وجه به رسمیت شناخته نمی شود.»

مقامات به جای پاسخ‌گویی به مطالبات قانونی و عمل به وعده‌های مکرر، درصدد تهدید، اعمال فشار و دستگیری اعضای اصلی کانون صنفی معلمان بر آمده‌اند تا بدین وسیله موج اعتراضات را خاموش کنند.