جمعه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۹

آقای اژه‌ای! پرونده بنیاد تعاون ناجا، بازداشت سردار قنبرپور و اختلاس در پروژه «عطر یاس» را هم تکذیب کنید

منتشر شده در: .

Mohseni-Ejehee-saham-newsغلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست امروز خود با خبرنگاران، بازداشت احمدی مقدم را به شکلی مبهم تکذیب کرد، «کلمه» را رسانه ضد انقلاب نامید و ابراز نگرانی کرد که انتشار این‌گونه خبرها باعث سلب اطمینان از این رسانه شود.

سخنگوی قوه قضاییه بدون اشاره به این‌که چرا در یک هفته گذشته هیچ‌یک از رسانه‌های رسمی اجازه انتشار یا حتی واکنش به خبر کلمه را نداشتند، با جملاتی کوتاه و منحرف کننده، تلاش کرده از کنار اصل موضوع بگذرد و صرفا به طور کلی تکذیب این خبر را به رسانه‌ها القا کند.

اگرچه با وجود تشکر رهبری از «تلاش‌های بی دریغ و موثر» فرمانده سابق پلیس، توقع به جایی نیست که قوه قضاییه عادلانه به اتهامات احتمالی وی رسیدگی کند؛ اما این‌که معاون اول قوه قضاییه تلاش کرده واقعیاتی را که اتفاق افتاده و بسیاری از آن باخبرند، با الفاظی حاکی از تحریف و تغییر اصل موضوع پنهان کند، شایسته دستگاه قضایی جمهوری اسلامی نیست.

البته متاسفانه این روش سخنگوی قوه قضاییه شده که با پیچ و تاب دادن به عبارات، کلمات را از موضع خود منحرف کند. آن‌چنان که در نشست خبری امروز در پاسخ به سوال دیگری درباره مرخصی دوم محمدرضا رحیمی، گفته است: «ایشان در حال حاضر در زندان هستند و به مرخصی نرفته‌اند.» هرچند خود به خوبی می داند که سوال مربوط به امروز نیست و رحیمی در هفته ابتدایی اردیبهشت‌ماه گذشته برای بار دوم به مرخصی آمده بوده و در روز چهارشنبه ۹ اردیبهشت هم به زندان اوین بازگشته است.

مهم نیست که آقای اژه‌ای می‌خواهد تقیه کند و دستگیری فرمانده سابق را تکذیب کند. فرقی نمی‌کند که نام برخورد صورت گرفته با احمدی مقدم را دستگیری و بازداشت بگذارند یا تحقیق، و محل نگهداری او را بازداشتگاه بنامند یا تحت نظرگاه و یا خانه امن. ایشان سال‌ها قاضی بوده و بهتر می داند که تشخیص این‌که پس از انجام تحقیقات، اتهامی به ایشان وارد هست یا خیر، کار قاضی است و نه سخنگوی قوه قضاییه.

معاون صادق لاریجانی البته این مقدار هم صداقت به خرج نداده که به وقوع فساد بزرگ در بنیاد تعاون ناجا اعتراف کند و از این رو درباره پرونده‌ای که بیش از یک سال از پیگیری قضایی آن می‌گذرد، گفته است: «هر موردی که از سوی مقام‌های رسمی مبنی بر وقوع جرم گزارش شود٬ قوه قضاییه ورود پیدا می‌کند. اگر در این مورد هم گزارشی با مستندات به ما اعلام شود٬ دستگاه قضا وارد خواهد شد.»

باید از آقای اژه‌ای پرسید اگر برخورد با احمدی مقدم و متهمان دیگر این پرونده کذب است، چرا هیچ خبری از فرمانده پلیس معزول در هیچ یک از مراسم‌های رسمی نبوده است و اساسا در دو ماه گذشته هیچ خبری از ایشان نیست؟

چرا جناب معاون اول رئیس قوه، با اگر و اما از کنار سوال درباره فساد در بنیاد تعاون ناجا عبور کرده‌اند؟ چرا درباره گزارش حفاظت اطلاعات ناجا مبنی بر قطعیت وقوع جرم در بنیاد تعاون، که هم اکنون در اختیار نمایندگان مجلس است، توضیح نداده‌اند؟ و چرا به اعمال نفوذ برخی سرداران برای مسکوت ماندن طرح تحقیق و تفحص از این بنیاد اشاره نکرده‌اند؟ چرا درباره یک خبر بدون منبع درباره دستگیری پسر شهردار تهران داد سخن داده و تکذیب کرده‌اند، اما به برکناری معاون شهردار درهمین ارتباط که در متن خبر اصلی بوده، اشاره نکرده‌اند؟

کاش آقای سخنگو دست‌کم به اندازه فرمانده سابق ناجا صداقت داشت و لااقل اصل وقوع تخلف را به کلی منکر نمی شد. ایشان را ارجاع می دهیم به مصاحبه سردار احمدی مقدم با خبرنگاران در روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ که در آن گفته است: «موردی که اشاره شده مربوط به یک بخشی از بنیاد تعاون ناجا بوده که این موضوع نیز به ما گزارش شد و ما با آن برخورد کردیم. اگر تحقیق و تفحص هم در مجلس تصویب شود ما از آن استقبال خواهیم کرد.»

آیا جناب حجت الاسلام دست‌کم به اندازه خود سردار صداقت به خرج می دهد؟ به راستی چرا غلامحسین محسنی اژه‌ای درباره سردار قنبرپور که اتهام او محرز بوده و گفته می‌شود که در حین تلاش برای خروج از کشور دستگیر شده، توضیح نداده است؟ آیا او هم اکنون در زندان اوین نیست؟

آقای اژه‌ای! بر زبان آوردن واژه تکذیب برای امثال شما که در شش سال گذشته بسیاری حقایق دیگر را هم تکذیب کرده‌اید، راحت است. اما تک تک پرسنل ناجا ماجرای پروژه «عطر یاس» را می دانند. چرا تاکنون حتی یک‌بار درباره اختلاس مبالغی که از کارکنان و بازنشستگان نیروی انتظامی دریافت شده و سپس ماهانه از حقوق آن‌ها کسر شده، به افکارعمومی توضیح داده نشده است؟

پرسیدن این سوال، از تکذیب چشم بسته واقعیت، بسیار راحت‌تر است که چرا بنیاد تعاون ناجا از مدت‌ها قبل پرداخت وام‌های مسکن مورد تعهد خود را به پرسنل ناجا قطع کرده است؟ و چرا زمزمه‌های منتفی شدن تسهیلات مذکور و فروش سهام بانک قوامین برای پرداخت اصل پول پرسنل مطرح شده است؟ آیا واقعیت‌ها را تا همیشه می‌توان پنهان کرد؟

آقای اژه‌ای! کلمه نه با تهمت پراکنی شما «ضد انقلاب» می شود و نه اعتبار رسانه‌ای خود را از کسی جز مردم و آگاهی بخشی به آن‌ها گرفته است. به جای این‌که نگران «از دست دادن اطمینان» این رسانه باشید، نگران مسیری باشید که برای مخفی کاری و پوشاندن فسادهای سالیان گذشته در پیش گرفته‌اید. خط اصیل انقلاب و عدالت علوی، پوشاندن فساد و صادق نبودن با مردم نیست. این رفتارهای شماست که طاغوتی و ضد انقلابی است و قطعا اگر به آموزه‌های اصیل اسلام و انقلاب بازنگردید، از سوی مردم پاسخی درخور خواهید گرفت.

فسادها و مال مردم خوری‌های صورت گرفته، با اگر و مگر گفتن، با لفاظی و پیچاندن سخن، و با موضوع را تحریف کردن برطرف نمی شود. راه مواجهه با تخلف، صداقت است و شهامت. اگر تشکیل پرونده قضایی برای سردار احمدی مقدم(تحت هرعنوانی که شما نامش می نهید)، متهم واقع شدن یک عضو خانواده او، برکناری و بازداشت سردار قنبرپور و هم‌دستان او در بنیاد تعاون ناجا، جا به جا شدن مبالغ حاصل از فروش نفت و واریز نشدن آن به خزانه، اختلاس در پروژه عطر یاس و موارد دیگری که در خبر کلمه مطرح شده، حتی در یک مورد قابل تشکیک است؛ صریح بگویید. وگرنه از خدا بترسید، دروغ نگویید و کتمان شهادت نکنید.