چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸

نامه مهدوی کنی به ولایتی؛ هشدار درباره پیروزی جبهه اصلاحات

منتشر شده در: .

Mahdavi-kani-saham-newsگروهی از هواداران سعید جلیلی در انتخابات ۱۳۹۲ تصویر نامه‌ای را با دست‌خط مهدوی کنی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد رئیس سابق مجلس خبرگان سه روز قبل از انتخابات، نسبت به پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات ابراز نگرانی کرده است!

مهدوی کنی در این نامه که به تاریخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ خطاب به علی اکبر ولایتی نوشته شده، تلویحا او را به بدعهدی متهم کرده و از وی پرسیده است که آیا او نگران شرایط انتخابات و پیروزی اصلاح‌طلبان نیست؟!

وی در این نامه خطاب به علی اکبر ولایتی نوشته است:

برادر بزرگوار جناب آقای دکتر ولایتی(دام عزه التوفیقه)
سلام علیکم ورحمة الله

در موقعیت حساس کنونی و با توجه به اوضاع پیش آمده در صحنه انتخابات، من از شما تقاضائی ندارم. از باب اتمام حجت تنها به دوچیز به جنابعالی هشدار می‌دهم:
نخست آن‌که آیا به عهدی که با ما کردید، وفادار هستید یا نه؟
دوم آن‌که اوضاع پیش آمده نگران کننده است و احتمال پیروزی جبهه اصلاحات قوی است، آیا شما نگران اوضاع هستید یا خیر؟

خدایا شاهد باش که من به عنوان نصیحت به برادر دینی تذکر لازم را دادم.

والسلام علینا و علی عباد‌الله الصالحین
۱۳۹۲/۰۳/۲۱
محمدرضا مهدوی کنی

 

گفتنی‌است جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگویی در تاریخ ۳۰ آبان‌ماه ۱۳۹۳ گفت: «محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس سابق مجلس خبرگان رهبری “چشم دیدن” علی‌اکبر ولایتی را نداشته است.»

محافظه‌کاران هم‌سو با محمدرضا مهدوی‌کنی از علی‌اکبر‌ ولایتی به عنوان یکی از عوامل شکست این جریان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ نام می‌برند.

غلامعلی حداد عادل، محمدباقر قالیباف و علی‌اکبر ولایتی اعلام کرده بودند در انتخابات ریاست‌جمهوری یکی از آنان نامزد انتخابات خواهد شد و دو نفر دیگر از او حمایت خواهند کرد.

با وجود این توافق، ولایتی و قالیباف حاضر به کناره‌‌گیری نشدند و غلام‌علی حداد عادل نیز بی‌آن‌که نامی از این دو نفر ببرد از ادامه حضور در انتخابات سال ۹۲ خودداری کرد.

جعفر شجونی در این زمینه گفته نامزد‌های اصول‌گرا به مهدوی‌کنی قول داده بودند در ‌‌نهایت به نفع کسی که بیشترین شانس پیروزی را دارد، کناره‌گیری کنند.